Šį rugsėjį mokyklos sulaukė daugiau pirmokų

    986
    0
    DSC 4248

    DSC 4248

    Kiekvieni nauji mokslo metai atneša naujų pokyčių. Jie paliečia mokytojus, mokinius, ugdymo įstaigų bendruomenes. Kokie pokyčiai laukia šiais metais papasakojo savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė.

    Pasak vedėjos, prasidėjus mokslo metams ugdymo įstaigų laukia įvairūs nauji pokyčiai. Pedagogų tikslas – skirtingų gebėjimų, skirtingų norų, skirtingos motyvacijos vaikus sudominti ir sudaryti jiems galimybes motyvuotai siekti žinių. Todėl ugdymo planus mokyklos turi pritaikyti pagal savo bendruomenės poreikius, atsižvelgiant į pateiktas įvairias rekomendacijas.

    Siekiant geresnio švietimo sistemos darbo bendradarbiauti kviečiamos visos institucijos, mokytojai ir mokiniai, mokyklų administracijos ir mokytojai. Padėti mokytojams turi ir savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius. Mokytojams mokyklose turi būti sudarytos sąlygos dirbti kūrybiškai moderniose darbo vietose. Taip pat mokyklose turėtų būti pravestas savęs įsivertinimas ir išorės vertinimas. Sujungus vertinimus mokykla gali paanalizuoti, kokie joje taisytini dalykai, kur dirbama gerai, kuo galima pasidalinti su kolegomis.

    Šie mokslo metai mokyklose turi būti skirti ugdymo pasiekimų gerinimui. Nes, pagal visus tarptautinius tyrimus Lietuvos vaikų pasiekimai nėra patys geriausi. Todėl ugdymo planuose atsiranda konsultacinės valandos vaikams, kurie, pavyzdžiui, dėl ligos praleido daug pamokų.

    Kalbant apie ugdymo kokybės gerinimą, vedėja patvirtino mintį, kad pas mus padėtis nėra tokia bloga – abiturientai šimtukų už brandos egzaminus gavo daugiau nei ankstesniais metais. Šalyje šimtukų taip pat buvo nemažai. Bet, vedėjos teigimu, tai nėra pagrindinis ugdymo kokybę apsprendžiantis rodiklis. Šimtukas yra ypatingai gabaus vaiko pasiekimų rezultatas, kuriam daugiausia įtakos turėjo mokytojas. Bet ir 89-99 balai – taip pat geras rezultatas. Svarbu pažanga vaikų pasiekimuose.

    Vedėja pakvietė kiekvieną pedagogą siekti kuo geresnių vaikų pasiekimų. Mokytojas turi kompetentingai pasiruošti pamokoms, motyvuoti vaikus, organizuoti aktyvias pamokas, mokyklos administracijos darbuotojai mokytojams turi padėti ir sudaryti geras darbo sąlygas.

    Šiais metais vaikų mokyklose sumažės mažiausiai per pastaruosius metus. Prieš rugsėjo 1-ąją surinktais duomenimis į mokyklas ateis 117 mokinių mažiau nei pernai. Bet komplektų skaičius nesikeis, mokytojai iš darbo atleidžiami nebus. Tik mažės mokytojų krūviai. Pasak D. Steponavičienės, „tai liūdnoji pusė, bet ji tikrai ne tokia liūdna kaip buvo“. Ankstesniais metais vaikų mažėdavo po 150-200 kasmet.

    Džiugi naujiena tai, kad pradinėse klasėse šiais metais 23 vaikais daugiau negu pernai. Į pirmą klasę atėjo 17 mokinių daugiau. „Šilo“ pagrindinėje mokykloje atsidaro viena nauja pradinukų klasė.

    Šešuolių ir Žemaitkiemio progimnazijose uždaromos 5-8 klasės, čia lieka tik pradinukai. Veprių vidurinėje mokykloje neliks 11-os klasės ir ši mokykla taps pagrindine. 12-okai joje dar mokysis, bet jie priklausys Siesikų gimnazijai. Mokyklos tapimą pagrindine lėmė mažas dabartinių dešimtokų skaičius – keturi.

    Prieš naujus mokslo metus pedagogų, sulaukusių pensinio amžiaus, rajone dirbo beveik 50. 17 jų pareiškė norą išeiti į pensiją, jiems sumokėta atitinkama kompensacija. Kiti liko dirbti su nedideliais krūviais. Kalbant apie dirbančius pedagogus, vedėja paminėjo, kad rajone pirmiausia bandoma surasti darbą jo netekusiems. Todėl jaunų žmonių, dirbančių mokyklose, nedaugėja.

    Viena naujovių ta, kad rekomenduojama įvesti judriąsias pertraukas, kurios būtų skiriamos daugiausia vyresniųjų klasių mokiniams. Po penkių pamokų įvedama ne trumpesnė kaip 25 minučių pertrauka, skirta sportui, mokinių judėjimui. Tikimasi, kad po šios pertraukos pamokos bus efektyvesnės. Vedėjos nuomone ,kaip tai pasiteisins, paaiškės vėliau.

    D. Steponavičienė džiaugėsi mūsų politikų dėmesiu mokykloms. „Bet norėtųsi, kad jis būtų ne tik per šventinius renginius, bet ir skirstant biudžetą bei palaikant paruoštas programas“, – sakė vedėja. Lėšų reikia socializacijos, mokyklų dalyvavimo įvairiuose renginiuose, gabių vaikų skatinimo ir kitoms programoms.

    Prasidedant naujiems mokslo metams vedėja savivaldybės administracijai linkėjo stengtis kartu su Švietimo ir sporto skyriumi suteikti didesnę pagalbą mokykloms. Mokytojams linkėjo kantrybės ir nepamiršti, kad mokytojo misija yra mokyti vaikus, stengtis juos visus motyvuoti, naudoti aktyvius darbo metodus pamokose ir siekti geresnių vaikų žinių. Tėveliams – bendradarbiauti kartu su mokykla ir siekti kuo geresnių vaikų rezultatų ir padėti jiems mokytis. Mokiniams – siekti žinių ir nepamiršti, kad ateities karjera priklauso nuo to, kaip bus pasiruošta gyvenimui. 

    Arvydas Pėšina

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia