Pradinis Švietimas Senamiesčio pagr. mokykla paminėjo tarptautinę Vaikų knygos dieną ir bibliotekų metus

Senamiesčio pagr. mokykla paminėjo tarptautinę Vaikų knygos dieną ir bibliotekų metus

1629
0
P4010039

P4010039

Balandžio 1 d. Ukmergės Senamiesčio pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Tarptautinės vaikų knygos dienai ir Bibliotekų metams paminėti. Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena, kuri pasaulyje pradėta švęsti 1967 metais, o jos idėją iškėlė Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY).  Dvidešimt ketvirtą kartą iš eilės ši šventė minima ir Lietuvoje.

Jau nuo 8 val. ryto 5 – 10 klasėms lietuvių kalbos pamokos vyko kitaip: mokiniams buvo pristatytos įspūdingiausios pasaulio bibliotekos, dokumentinis filmas „Kaip gimsta knyga“ ir svarbiausia – grožinės literatūros  kūrinių skaitymai. Mokiniai ne tik patys garsiai skaitė programinius tekstus, bet ir klausėsi profesionalių aktorių įskaitytų kūrinių.

IMG 12891

Vidurdienį prasidėjo ilgai lauktas Žinių mūšis „Kas skaito, rašo – duonos neprašo“ pradinių klasių mokiniams. „Bibliotekos prieina prie kiekvieno žmogaus ir suteikia galimybę bendrauti su knyga. Esame skaitanti ir kultūringa tauta, o tai reiškia, kad tokios tautos niekas nei palauš, nei pažemins. Pasitikėkime bibliotekomis ir knyga“- Bibliotekų metų globėjos prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžiais pradėjo renginį bibliotekininkė.

IMG 1304

Susirinkę vaikai buvo pasveikinti su artėjančia švente, kuri minima balandžio 2-ąją, žymaus danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo dieną. Tai, kad šio rašytojo gimtadienis pasirinktas kaip vaikų knygos diena, kad jo vardu pavadintas pagrindinis pasaulinis apdovanojimas už kūrybą vaikams, rodo, kokia svarbi vieta vaikų literatūros istorijoje skiriama šiam didžiam menininkui. Jo vardas tapo savotiška vaikų literatūros ir apskritai pasakiškumo, poetiškumo simboliu. Vaikų knygos dienos minėjimas skirtas įkvėpti, paskatinti vaikų, paauglių ir jaunuolių meilę knygai, atkreipti daugiau dėmesio į vaikų literatūrą. „Gyveno kartą didis pasakininkas Hansas Kristianas Andersenas“, – taip paprastai buvo pradėta pasaka apie didįjį pasakininką, kurio gyvenimas visai nebuvo panašus į pasaką. Popietės dalyviai susipažino su žymaus pasakininko H. K. Anderseno gyvenimu, jo kūryba.

IMG 1326

Ypatingai renginį pagyvino Skruzdėliukų teatro, kuriam vadovauja pradinių klasių mokytoja Irma Leonavičienė,  vaidinimas  „Knygų personažai atgyja“.

P4010046

Po spektakliuko, susipažinus su Žinių mūšio eiga ir taisyklėmis, prasidėjo varžytuvės. Pirmoji vertinama užduotis buvo sugalvoti komandos pavadinimą ir šūkį.Vaikams teko iššifruoti mįsles, surasti patarlėms antrą pusę, įrašyti praleistas raides. Vaikai sprendė bibliotekininkės sudarytus kryžiažodžius apie Lietuvos ir užsienio autorius, knygų pavadinimus ar literatūros personažus, kas vaikams labai patiko. Taip pat vaikai žiūrėjo filmuką „Kaip gimsta knygelės?“. Popietės pabaigoje visi dalyviai apdovanoti saldžiais prizais, o aktyviausiems skaitytojams mokyklos direktorė Audra Uselienė ir pavaduotoja ugdymui Lilia Nina Galickė įteikė padėkos raštus bei knygas atminimui.

P4010040

Vaikų knygos gimtadienis pasibaigė, bet tikimasi, jog mokinių kelionė po pasaulio pasakų lobynus tęsis ir toliau. Be to, Žinių mūšis parodė, kad vaikai skaito knygas, nes teko parašyti kuo daugiau gerųjų ir blogųjų knygų veikėjų, pasakų pavadinimų, lietuviškų knygų autorių pavardžių, taip pat kūrinių, kuriuos parašė Hansas Kristianas Andersenas.

P4010056

Bibliotekos vedėja Edita Kazlienė vylėsi, kad šie metai praturtins bibliotekos knygų lentynas ir atkreips dėmesį į tai, kokia svarbi yra kiekviena biblioteka.

Edita Kazlienė

Ukmergės Senamiesčio pagr. mokyklos informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia