Pradinis Švietimas Senamiesčio mokyklos bendruomenė varė žiemą

Senamiesčio mokyklos bendruomenė varė žiemą

2354
0

Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Jei nebėgsi, išvarysim, su botagais išbaidysim!

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Šventės paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį.

Vasario 28 dieną Užgavėnių šventę Senamiesčio pagrindinės mokyklos aktų salėje pirmieji pradėjo mokyklos pradinukai. Mokiniai, persirengę velniais, raganomis, giltinėmis ir kitais gąsdinančiais personažais, klausėsi parengto ketvirtokų pasakojimo apie Užgavėnes. Vaikai vaizdžiai pristatė papročius ir tradicijas, kurios gyvuoja jau nuo senų senovės. Po to smagiai šoko ratelius, žaidė žaidimus.

Antra šventės dalis vyko mokyklos kieme, kur saulei šviečiant susirinko visi mokyklos mokiniai ir mokytojai. Kieme sklandė kovinga nuotaika – tai Kanapinis ir Lašininis rengėsi lemiamai kovai. Dainas, ratelius, pokštus vainikavo pagrindinio personažo Kanapinio pergalė prieš Lašininį. Regis, tikrai pavyko nugalėti ir išvaryti žiemą …

Artėjant šventės finalui – Morės sudeginimui – klasių atstovai iš anksto sudėjo surašytas ant popieriaus savo mokinių nuodėmes, ydas ir blogus įpročius, kurių, anot lietuviškų Užgavėnių tradicijų, galima greitai ir lengvai tokiu būdu atsikratyti. O kai Morė sudegė, visi puikiai nusiteikę nenoriai skirstėsi, nes atrodė, jog pati gamta kartu su mokyklos bendruomene prišaukė pavasarį ir gerą nuotaiką.

Nina Lilia Galickė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia