Pradinis Sportas Kitas sportas Romų tautybės kikboksininkas siekia pasaulio čempiono vardo

Romų tautybės kikboksininkas siekia pasaulio čempiono vardo

4825
1

Ukmergiškiui Lukui Jablonskui – 18 metų. Jo tautybė – romas. Po neseniai visą Lietuvą sukrėtusio merginos pagrobimo ir nužudymo, kurį, kaip įtariama, įvykdė romai, šios tautos įvaizdis, niekada iš tiesų nebuvęs labai teigiamu, dar labiau suprastėjo. Tačiau L. Jablonskas savo pavyzdžiu stereotipinį įvaizdį paneigia šimtu procentų.

Skelbiamas Latvia Open čempionas

Aukštais sportiniais rezultatais jis garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. Šiuo metu, padedamas trenerio, Lietuvos kikbokso WAKO federacijos viceprezidento Vadimo Zelevo, ukmergiškis kikboksininkas intensyviai rengiasi Pasaulio taurės čempionatui, kuris balandžio 21 d. įvyks Austrijoje. Jame varžysis pajėgiausi šios sporto šakos kovotojai iš viso pasaulio.

Kol kas aukščiausias Luko pasiekimas – pasaulio jaunių vicečempiono titulas. Neseniai sportininkas grįžo iš Latvija Open varžybų. Latvijos kikbokso čempionate dalyvavo 350 sportininkų iš 7 valstybių. Vaikinas tapo čempionu. Taip pat jis pripažintas techniškiausiu čempionato sportininku.

Lietuvos čempionatas, 2017 m. vasaris. Lukas Jablonskas (centre) pirmame raunde nugalėjo nokautu

Vasario 17-19 dienomis Vilniuje įvyko Lietuvos atviras kikbokso čempionatas 2017. Čempionate dalyvavo 263 sportininkai iš 9 pasaulio valstybių. Nors tai buvo kikbokso mėgėjų čempionatas, tačiau pirmą kartą Lietuvos istorijoje įvyko profesionali kova dėl Lietuvos WAKO PRO čempiono titulo.

Šioje kovoje Lukas susitiko su Doukoure Aboubacar, Moldovoje ir Rumunijoje plačiai žinomu kovotoju. Lietuvoje dar nė karto nevyko panašaus pobūdžio profesionalaus kikbokso varžybos. Nors Luko varžovas buvo labai patyręs, tačiau kova truko neilgai. Jau pirmame raunde Lietuvos atstovas stipriu kojos smūgiu į galvą pasiuntė varžovą į nokautą. Ukmergiškis kikboksininkas pateko į Lietuvos kikbokso istoriją, kaip pirmasis Lietuvos WAKO PRO čempiono titulą iškovojęs šios sporto šakos atstovas.

Lukas Jablonskas (pirmas iš dešinės) – Latvia Open čempionas

Lukas kikbosu užsiiminėja nuo 12 metų. Iki to laiko jis ketverius metus lankė muzikos mokyklą, fortepijono klasę. Kaip dabar prisipažįsta, muzika jam buvusi kančia. Atradęs kikboksą, Lukas tikina šią sporto šaką tapus gyvenimo būdu. Jis treniruojasi du kartus per dieną po valandą ar pusantros. Luko teigimu, kikboksas ugdo valią, ištvermę, drausmę, atsakingumą. Jokių nuolaidų sau – vienas pagrindinių Luko gyvenimo principų.

Luko apdovanojimų kolekcija

Tai, kad yra romas, sportininkas taria išdidžiai. Jis labai didžiuojasi savo tėvu Kostu Jablonsku, buvusiu boksininku. „Mano mama – lietuvė, bet aš save laikau romu. Mums svetimos vagystės, narkotikai, nedarbas: tai, kas visuomenei dažnai asocijuojasi su čigono tautybe. Tėvas visą gyvenimą dirbo, mama augino mus, tris brolius. Mes visi sportuojame. Nuo vaikystės buvome auklėjami griežtai. Tėvas skiepijo pagarbą kitam žmogui, sąžiningumą, pareigingumą“, – pasakoja pasaulio vicečempionas.

Vaikinui apmaudu ir gaila, kad romų įvaizdis visuomenėje yra labai smukęs. Savo gyvenimo būdu Lukas siekia jį pataisyti ir įrodyti, kad ne tautybė, o asmenybė yra svarbiausia.

Luko kova su su Doukoure Aboubacar:

Rasa Jakiūnaitė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia