Rimantas Zinkevičius – kryždirbių karalius

    947
    0

    rimas2Šiųmetė VI respublikinė konkursinė tautodailės paroda „Aukso vainikas“, tradiciškai organizuojama Lietuvos liaudies kultūros centro nuo 2005 m., vyko sausio 6 d. Rokiškio krašto muziejuje. Kasmet skiriamos trys šios parodos nominacijos – vaizduojamosios, taikomosios dailės srityse ir kryždirbystėje – unikalioje lietuvių liaudies meno šakoje, sulaukusioje pasaulinio pripažinimo. „Aukso vainikais“ nominuojami talentingiausi tautodailės meistrai, regioninių parodų-konkursų nugalėtojai.

    Septynių narių vertinimo komisija, vadovaujama habilituotos daktarės, docentės Rūtos Janonienės, vertindama į parodą-konkursą pristatytus darbus, pabrėžė išskirtinai aukštą Aukštaitijos kryždirbių pasiektą lygį, o visų Lietuvos kryždirbių karaliumi buvo paskelbtas išskirtinio talento tautodailininkas, ukmergiškis Rimantas Zinkevičius.

    rimas4

    „Aukso vainiką“ Rimantas pelno jau antrą kartą, pirmąjį „pasimatavo“ 2005 m. už sukurtas medžio skulptūras. Rimanto pateiktose jo darbų nuotraukose visų dėmesį patraukė praeitais metais Veprių bažnyčios šventoriuje pastatytas koplytstulpis su Švč. Mergelės Marijos skulptūra.

    Šalia R. Zinkevičiaus darbų nuotraukų, parodoje buvo eksponuota daug aukšto meninio lygio medžio skulptūrų, keramikos, kalvių, audėjų, tapytojų darbų. R. Janonienė savo kalboje džiaugėsi, kad į „Aukso vainiko“ parodą–konkursą susirenka tautodailininkai – savo srities karaliai. Jų darbuose atspindi noras gyventi gražiau, papuošti Lietuvą savo darbais.

    rimas3

    Tautodailės meistrų-karalių pagerbimas, simboliškai surengtas Trijų karalių dieną, muziejuje buvo organizuotas labai iškilmingai. Ceremoniją pradėjo smuikininkė Julija Kalačiovaitė, dainomis sveikino Panevėžio kolegijos Rokiškio skyriaus choras. Džiugu, kad Rokiškis tampa vienu iš tautodailės tradicijų puoselėjimo centrų. Tai matome iš Šepkos vardo konkursų, įvairių parodų, šios šventės.

    Parodos dalyviai ir svečiai dėkojo miesto merui A. Blažiui, muziejaus kolektyvui už puikiai organizuotą „Auksinio vainiko“ šventę. Tautodailininkai žadėjo džiuginti naujais darbais, tęsti senas mūsų tautos meno tradicijas. Lauksime naujų darbų ir parodų.

    Autoriaus nuotraukos

    informacija

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia