Pradinis Švietimas Projekto ,,3 C’Ship – Climate, Culture and Citizenschip“ susitikimas Siesikuose

Projekto ,,3 C’Ship – Climate, Culture and Citizenschip“ susitikimas Siesikuose

621
0

Kovo 27– 30 dienos buvo ypatingos ne tik Erasmus+ projekto ,,3 C’Ship – Climate, Culture and Citizenschip“ koordinatorei Violetai Grigaliūnienei, dalyviams, bet ir visai Siesikų pagrindinės mokyklos bendruomenei.  Minėtomis dienomis pas mus svečiavosi bičiuliai iš Kroatijos, Italijos bei Lenkijos (deja, draugai iš Turkijos šįkart atvykti negalėjo, nes stipriai nukentėjo nuo stichinių žemės drebėjimų).

Pirmąją susitikimo dieną svečius pasitikome su duona ir druska bei liaudišku šokiu. Aktų salėje vyko filmo, pristatančio Lietuvą, peržiūra. Vėliau 5-8 klasių mokiniai padovanojo puokštę skambių lietuviškų dainų bei surengė ekskursiją po mokyklą. Mokyklos koridoriuje buvo eksponuojami projekto dalyvių kurti plakatai apie saulės energiją.

Antrąją projekto susitikimo dieną pradėjome Užugiryje. Čia mokiniai aplankė muziejų, mokėsi dailyraščio. Vėliau projekto dalyviai dalyvavo šakočio bei kugelio kepimo edukacijose. Pasistiprinę vyko į Ukmergę, kur mokėsi marginti velykinius margučius vašku.

Trečioji viešnagės Lietuvoje diena projekto ,,3 C’Ship – Climate, Culture and Citizenschip“ komandai prasidėjo ekskursija Alesnikuose, kur turėjome galimybę išgirsti bei pamatyti, kaip gaminama tvari energija. Vėliau lankėmės riedlenčių parke: ne tik stebėjome, kaip iš nebetinkamų naudoti riedlenčių gimsta nauji daiktai, bet ir patys turėjome galimybė pasimokyti važiuoti riedlente. Nors oras nelepino, projekto dalyviai ir svečiai noriai susipažino su sostine: lankėsi Gedimo bokšte, Vilniaus senamiestyje, žymiausiose miesto šventovėse.

Ne mažiau įspūdžių mūsų svečiams paliko ir viešnagė Anykščiuose, kur aplankėme Puntuką, Medžių lajų taką, smagiai krykštaudami nusileidome vasaros rogučių trasa bei dalyvavome duonos kepimo edukacijoje.

Penktąją susitikimo dieną lankėmės Ukmergės rajono savivaldybėje, pasivaikščiojome po Ukmergę. Vėliau veiklos vyko mokykloje. Čia mokinių komandos kūrė saulės namą, dirbo lazerinėmis staklėmis, sportavo, grožėjosi viešnagės Lietuvoje nuotraukomis. Susitikimą vainikavo įteikti projekto dalyvių sertifikatai bei smagus vakarėlis su ,,Pyniava“.

Nors šis projekto ,,3 C’Ship – Climate, Culture and Citizenschip“ susitikimas buvo paskutinis, tikimės, kad projekto metu įgytos žinios mums pravers kasdienybėje,  užsimezgusios draugystės ilgai nenutrūks, o ateityje galbūt išaugs į kitus naujus projektus.

Rasa Kuliavaitė,

Siesikų pagrindinės mokyklos mokytoja

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia