Pradinis Lietuvos naujienos Prasideda pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės: bus išmėtyta per 500 tūkst....

Prasideda pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės: bus išmėtyta per 500 tūkst. jaukų

180
0

Antradienį prasideda pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės, kurios metu iš orlaivių yra mėtomi jaukai, kurių viduje yra vakcina, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Skelbiama, kad laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus atliekama 50 kilometrų pasienio su kaimyninėmis šalimis – Lenkija ir Baltarusija ruožo teritorijos dalyje, kuri priskirta buferinei zonai: Šalčininkų r. sav., Trakų r. sav., Vilniaus r. sav., Elektrėnų sav., Kaišiadorių r. sav., Prienų r. sav., Alytaus r. sav., Varėnos r. sav., Druskininkų sav., Zarasų r. sav., Ignalinos r. sav., Švenčionių r. sav., Rokiškio r. sav., Utenos r. sav., Anykščių r. sav., Molėtų r. sav., Ukmergės r. sav., Širvintų r. sav., Kaišiadorių r. sav., Elektrėnų r. sav., Birštono sav., Marijampolės sav., Kalvarijos sav.

Viename kvadratiniame kilometre bus išmėtyta ne mažiau kaip 25 jaukai su vakcina nuo pasiutligės. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų.

Jeigu bus palankios meteorologinės oro sąlygos, pavasarinę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės planuojama baigti birželio 30 d., nurodoma VMVT pranešime.

VMVT primena, kad jaukai, kurių viduje yra vakcinos, atitinka saugos standartus. Aptikus tokį jauką prašoma jo neliesti ir nerinkti, o apie tai nedelsiant pranešti VMVT. Specialistai atvyks juos surinkti.

Pastebėjus, kad jauką netyčia rado ir suėdė augintinis, rekomenduojama keletą dienų stebėti jo sveikatą, pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Pažymėtina, kad naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau galimos komplikacijos jų perdozavus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia