Planšetinių kompiuterių privalumai ir trūkumai

    2421
    0

    tablets

    Planšetinių kompiuterių pasiūla kasmet auga. Planuojama, kad artimiausiu metu šiuo įrenginiu džiaugsis kas dešimtas planetos gyventojas. Vos pasirodę, planšetiniai kompiuteriai sukėlė perversmą kompiuterių ir mobiliųjų prietaisų rinkoje – jie tapo naujųjų technologijų jungtimi, siūlanti daugiau žinių, laisvės ir produktyvumo.

    Planšetiniai kompiuteriai – tai nešiojamus kompiuterius ir mobiliuosius telefonus primenantys įrenginiai, turintys gana didelį (dažniausiai 7–10 colių įstrižainės) liečiamą ekraną, skirtą prietaiso valdymui. Kadangi planšetė yra kur kas lengvesnė už nešiojamą kompiuterį, ją galima pasiimti su savimi ir naudoti praktiškai bet kokioje vietoje (t. y. autobuse, parke, kavinėje, darbo aplinkoje ar universitete). Planšetiniai kompiuteriai gali atlikti didžiąją dalį tradicinių kompiuterių užduočių, t. y. naudojantis planšete galima dirbti, rašyti tekstus, kurti lenteles, peržiūrėti ir redaguoti nuotraukas, naršyti internete, žaisti kompiuterinius žaidimus ir t. t. Tiesa, planšetės nėra pritaikytos daugeliui didesnių resursų reikalaujančių programų, be to, prie kai kurių planšetinių kompiuterių negalima prijungti USB jungtį turinčių įrenginių, sunku naudotis įprastu spausdintuvu.

    Privalumai

    Vienas svarbiausių planšetinių kompiuterių privalumų yra jų mobilumas. Planšetės yra lengvos, plonos ir patogios, todėl jas galima įsimesti į rankinę ar neštis rankoje. Jei kur nors keliaujate, kompiuterį galite palikti įjungtą – jis „užmigs“ pats ir „prisikels“ vienu mygtuko paspaudimu. Planšetiniai kompiuteriai yra itin patogi priemonė tuo atveju, jei norite greitai parašyti kelis laiškus ir pranešti suinteresuotiems asmenims apie vieną ar kitą situaciją. Planšetės yra puiki priemonė, skirta filmų, nuotraukų ar vaizdo įrašų peržiūrai – ryškus ir didelis ekranas įtiks net ir išrankiausiam vartotojui, o patogų, lengvą ir mažą kompiuterį galėsite pasidėti tiesiog ant kelių.

    Kitas planšečių privalumas – skaityklės funkcijos. Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad skaityti tekstą nešiojamame kompiuteryje – tai varginantis ir erzinantis darbas. Tuo tarpu naudojantis planšetiniu kompiuteriu, mokslinių darbų ar knygų skaitymas tampa vienu malonumu. Kitaip sakant, planšetės atveria išskirtinę galimybę skaityti visą gausybę internetiniu leidinių.

    Nors planšetės negali „įdarbint“ didžiųjų kompiuterinių programų, vis dėlto šiems įrenginiams sukurta tūkstančiai įvairiausių programėlių, skirtų smagiam laisvalaikiui, darbui ir mokslui. Šių programų pasirinkimas yra toks didelis, kad jos atitiks tiek mediko, tiek ūkininko lūkesčius. Čia svarbu paminėti ir dar vieną planšečių privalumą – ilgą baterijos gyvavimo trukmę.

    Trūkumai

    Vertinant planšečių privalumus, negalima pamiršti ir trūkumų. Vienas svarbiausių – klaviatūra. Liečiamos raidės negali pranokti tradicinės klaviatūros privalumų, todėl planšetiniai kompiuteriai labiau skirti ne turinio kūrimui, bet jo skaitymui ir apdorojimui. Tiesa, jei ši problema sukeltų didesnių nepatogumų, visuomet galite įsigyti įprastą prie planšetinio kompiuterio prijungiamą klaviatūrą.

    Kitas šių kompiuterių trūkumas – įrenginys negali apdoroti itin didelio duomenų kiekio. Dėl šios priežasties negalėsite naudoti daugelio įprastų programų, be to, planšetiniu kompiuteriu neįmanoma žaisti daug resursų reikalaujančių žaidimų.

    Dar vienas planšečių trūkumas – jų pažeidžiamumas. Neatsargiai paliktas prietaisas gali būti sugadintas kur kas greičiau nei nešiojamas kompiuteris. Be to, jei pažeidėte ekraną, jo taisymui teks išleisti gana padorią sumą pinigų – LCD ekrano keitimas yra vienas brangiausių remonto darbų.

    PR

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia