Pradinis Kultūra Renginiai Pirmyn į „šviesią praeitį“

Pirmyn į „šviesią praeitį“

1886
0
sfsf

sfsf

Televizijos ir radijo žinios transliuoja: „Pedagogams kylą atlyginimai“. Spaudos šaltiniai rašo: „Pedagogams kylą atlyginimai“. Kyla klausimai: „Ko nerimsta pedagogai, kad ruošiasi neterminuotam streikui? Ko jiems maža?“

Nuo šių metų pradžios valdininkų atlyginimai pakilo nuo 20 iki 30 procentų (LNK „Žinios“ 02.07). Premjerui ir ministrams, prie jų ir taip „MAŽŲ“ atlyginimų pridėjo, dar po 200 €. O pedagogai tegul džiaugiasi: „šiemet vidutiniškai 3 %, kitąmet vidutiniškai 5 %, sekančiais vidutiniškai 7 %…“ Ir taip iki 2021 metų pedagogų atlyginimai „išaugs vidutiniškai 25 %“. Ko čia rūstauti? Juk viskas taip gražu.

Stebuklingas žodis – „vidutiniškai“. Gal mūsų valdžia nori supriešinti jaunus ir didelį darbo stažą turinčius pedagogus? Jaunų pedagogų atlyginimai nežymiai kils kiekvienais metais. 15 ir daugiau metų išdirbę, turintys aukštą kvalifikacinę kategoriją darbuotojai, šio atlyginimų „pakėlimo“ nė nepajus. Ir taip bus tol, kol neišnyks vadinamos „žirklės“. O kada jos išnyks negali pasakyti niekas. Visos švietimo profesinės sąjungos reikalauja, kad „nuo 2016 metų rugsėjo 1 dienos būtų panaikintos tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientų „žirklės“, paliekant koeficientų dydžius, atitinkančius viršutinę ribą. Vyriausybė pritarti tokiam sprendimui politinės valios neturi.

Visa apgaulė slepiasi ne „žirklėse“. Švietimo profsąjungų atstovai paskaičiavo, kad po 2008 metų naktinės reformos, pedagogų atlygimai sumažėjo nuo 20 iki 25 procentų. Ir šio valdžios žingsnio pedagogai tikrai nepamiršo. Taigi šis aukščiausios valdžios farsas su „atlygimų kėlimais“ dar viena apgaulė skirta visuomenei. Mieli, žmonės, neapsigaukite. Pagal LR Vyriausybės siūlomą „penkių metų atlygimų kėlimo programą“ 2021 metais visų pedagogų atlyginimai pasieks 2008 metų lygį. Taigi pirmyn į „šviesią praeitį“!

Pirmas ir svarbiausias Švietimo profsąjungų reikalavimas, kad mokinio krepšelio dydis grįžtų į prieš krizinį lygį, t.y. iki buvusio 2008 metų gruodžio 31 dienos. Ir tik po to būtų vykdoma pedagogų atlyginimų kėlimo programa.

Šių metų vasario 3 dieną visos Švietimo profsąjungos bandė dar kartą tartis su LR Vyriausybės atstovais. Deja… Į šį susitikimą buvo atsiųstas Vyriausybės vicekancleris, kurio buvimas iš esmės nieko nekeičia. Vicekanclerio siūlymas dar kartą susitikti po trijų savaičių buvo įvertintas kaip akivaizdus laiko vilkinimas.

Todėl visų profesinių sąjungų vadovai vieningai ir be ilgų diskusijų nusprendė vykdyti tokį tolimesnį protesto veiksmų planą – vasario 9 d. visiems kreiptis į LR Trišalę tarybą dėl neterminuoto streiko švietimo sistemoje, vasario 15 d. Vilniuje kviesti pedagogų mitingą, o vasario 22 d. skelbti neterminuotą visos šalies pedagogų streiką. Mes, pedagogai, privalome apsispręsti: ar mums pakaks to ką siūlo Vyriausybė, ar reikalausime to kas mums priklauso.

Vasario 22 diena, tai didelis demokratijos, drąsos ir stiprybės išbandymas Ukmergės švietimo įstaigų vadovams, kurie pajus spaudimą ir gąsdinimus iš ŠMM. Noriu pažymėti, kad šis streikas nukreiptas ne prieš rajono valdžią ir ne prieš švietimo įstaigų vadovus. Tai žinia LR Vyriausybei, Seimui ir Prezidentei: „ Daugiau tyčiotis nebeleisime“.Vasario 22 diena parodys, ar mes, švietimiečiai, esame laisvi, orūs, sąmoningi, principingi ir gerbiantys savo profesiją demokratinės šalies piliečiai.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos
Ukmergės rajono susivienijimo pirmininkas
Arūnas Rimkus

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia