Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Patalynė kūdikiams: kokią pirkti ir iš kur?

Patalynė kūdikiams: kokią pirkti ir iš kur?

647
0

Tapus tėvais apima dviprasmiški jausmai – viena vertus galima pasijausti laimingiausiu žemėje žmogumi, kita vertus, atsiranda daugybė reikalų, kuriuos būtina sutvarkyti, kad mažylis galėtų laimingai augti. Reikia įsigyti mažyliui tinkamų drabužėlių, žaislų, higienos priemonių ir vieną iš svarbiausių dalykų – lovelę, kurioje mažylis galėtų ramiai ir kokybiškai išsimiegoti. Įsigiję lovelę ir ją surinkę, turėsite pasirūpinti ir kūdikio patalyne. Tačiau dauguma tėvų nežino, kokią patalynę pirkti, kokia yra tinkamiausia kūdikiams, kokios medžiagos, kokio dydžio ir pan. Dar reikia žinoti, kad į mažylio patalynės komplektą įeina čiužinys, paklodė, pagalvė, antklodė, užvalkalai. Taip pat papildomai galima įsigyti ir pledus, kūdikio lizdelius ar vokelius, kuriuose mažylis išsimiegos saugiai ir kokybiškai.

Beje, labai svarbu tai, kad kūdikiai didžiąją laiko dalį praleidžia miegodami. Tyrimų duomenimis, kūdikiai miega net 17-18 valandų per parą. Kad kūdikis būtų laimingas, sveikas ir išsimiegojęs, jo miego vieta turi būti jam tinkama ir atsakingai paruošta. Kad būtų lengviau tai padaryti, pažvelkite į būtinų ir rekomenduojamų įsigyti patalynės dalių sąrašą. Iš šio straipsnio sužinosite, kas įtraukiama į lovelės patalynės komplektą, ar saugu naudoti bet kokią lovelės patalynę, kokios yra geriausios lovelės patalynės savybės ir pan.

Kas sudaro lovelės patalynės komplektą?

Patalynės komplektą gali sudaryti nuo 2 iki 10 dalių, įskaitant ir lovelei tinkamus (pakabinamus) žaislus. Pagrindinės patalynės kūdikiui dalys yra užvalkalas pagalvei, užvalkalas antklodei, paklodė. Taip pat į komplektą gali būti įtraukta ir čiužinys, pagalvė, lovos apsauga, pledas ir kt. Vieni tėveliai mėgsta patalynę pirkti atskiromis dalimis, o kiti renkasi jau sukomplektuotą patalynę ir vos vienu apsipirkimu turi viską, ko reikia geram mažylio miegui.

Paklodės. Tai viršutinis lovelės čiužinio sluoksnis, paverčiantis kūdikio miegą geresniu. Tokios paklodės turi išlikti nepriekaištingai prigludusios net ir po kelių plovimų. Rekomenduojama įsigyti paklodę, kurios kampai ir kraštai būtų tamprūs. Geriausia medžiaga lovelės paklodei – medvilnė, ilgai išlaikanti gerą savo formą.

Antklodės ir pledai. Antklodė dažniausiai naudojama užsikloti, o pledai gali būti naudojami kaip antklodėlė ar paminkštintas užtiesalas guldant kūdikį ant kietesnio paviršiaus. Medžiagų būna įvairių, bet mėgstamiausias pasirinkimas, kai viena pledo pusė pasiūta iš 100 proc. medvilnės, kitai naudojamas ypač švelnus, nesukeliantis alergijų tekstūrinis pliušas. Kiti populiarūs pasirinkimai – vilna ar sintetinis pluoštas, aloe vera, merino vilna.

Pagalvės. Patalynė turi būti kuriama bendradarbiaujant su dermatologais. Pavyzdžiui, „Smėlinukas“ pagalvės sukurtos atsižvelgiant į kūdikių jautrios odos poreikius. Sudėtyje nėra dirbtinių dažiklių, kenksmingų cheminių medžiagų, sunkiųjų metalų. Orui laidus audinys bei minkštas mikropluoštas suteikia aksominį švelnumą net jautriausiai odai. Optimalus pagalvės aukštis, parinktas atsižvelgiant į pediatrų rekomendacijas, suteiks visas galimybes ramiai miegoti visą naktį.

Lovelės apsauga. Geriausia rinktis tokias lovelės apsaugas, kurių vidus užpildytas formą laikančiu, puriu, neaustiniu, antialergišku silikono pluoštu. Dažniausiai apsauga prie lovelės tvirtinama raišteliais. Ši patalynės dalis – gražaus dizaino, tinka tiek mergaitėms, tiek berniukams. Ji apsaugo vaikučius, kad neužsigautų į lovytės kraštus, neperkištų rankyčių .

Užvalkalai. Labiausiai vertinami antialergiški užvalkalai, pasiūti iš sertifikuotų medžiagų, atitinkančių aukščiausius kokybės reikalavimus. „Smėlinukas“ asortimente galima rasti patalynės su OEKO-TEX sertifikatu, kurio paskirtis – apsaugoti planetą, užtikrinti aukštą kokybę bei tvarius produktus, patenkančius į pasaulinę rinką. „OEKO-TEX®“ sertifikatas yra plačiausiai naudojamas ženklas pasaulyje, kuris garantuoja, kad bet kokia tekstilė su šiuo ženklu buvo atidžiai patikrinta ir joje nėra kenksmingų medžiagų.

Patalynės komplektai. Jie dažniausiai būna dviejų arba trijų dalių. Dviejų dalių komplekte – antklodės ir pagalvės užvalkalus, o trijų dalių komplekte ne tik antklodės, pagalvės užvalkalai, bet ir minkštos šoninės apsaugos lovelei. Patalynės medžiagos – antialerginės, tad puikiai tiks net ir jautriausiems mažyliams.

Kur įsigyti patalynę kūdikiams?

O dabar beliko apsispręsti, kokią ir kur vaikišką patalynę įsigyti. Mūsų rekomendacija – internetinė vaikiškų prekių parduotuvė Smelinukas. Čia turėsite galimybę išsirinkti tobulai tinkančią patalynę kūdikiams ir vyresniems mažyliams. Be patalynės komplektų ar atskirų jos dalių, siūloma įsigyti ir medvilninius naujagimių vokelius (puiki alternatyva nežinantiems, kaip tinkamai suvystyti kūdikį keliaujant į lauką) ar kūdikių lizdelius (gultuką, į kurį patogiai galima paguldyti kūdikį ant bet kurio horizontalaus paviršiaus ir žinoti, kad jis neišsiridens). Smelinukas.lt – plačios galimybės rinktis.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia