Pradinis Gyvenimas Žmonės Pasirink globoti (II dalis)

Pasirink globoti (II dalis)

2563
1

image003Nuo tos minutės, kai Ina ir Saulius suprato, kad jų kelias vienas, o širdys plaks tuo pačiu ritmu, kalbos apie būsimus vaikelius netildavo nuo ryto iki vakaro.

Laikas ėjo, bet gandrai jų namus aplenkdavo. Pradžioje džiuvo pagalvės nuo jaunos moters ašarų, vėliau atsirado nauja tema – įvaikinimas. Abu sutarė ir nusprendė – įvaikins berniuką.

Mažylis Marius surado namus. Pora metų vaikų namuose praleidęs mažylis slėpdavo po pagalve sausainėlius, saldainius ar nebaigtus valgyti vaisius. Naujieji tėvai kantriai mažyliui aiškino, kad niekas jo neskriaus ir nieko neatims, bet…

Ina, Saulius ir Mariukas buvo laimingi. Laikas ėjo, augo Marius, kūrėsi šeimos ritualai ir tradicijos.

Tačiau jau kurį laiką Ina pradėjo jaustis kitaip. Lyg maudžia pilvą, lyg kažkaip trinka gamtos nustatyti ciklai…

-Vis tik reikia nueiti pas gydytoją, – nusprendė.

Žinia buvo tokia netikėta, kad moteriai pakirto kojas, ašaros užplūdo akis, o širdis vos neiššoko iš krūtinės. Ji laukiasi. Tiesiog jau trečias mėnuo…

Tą naktį ilgai negalėjo užmigti laiminga šeima. Išklausė kažkas jų maldas, išgirdo prašymus. Patikrino, kiek širdies atiduoda kitos moters gimdytam vaikeliui ir nutarė jiems patiems atsiųsti savo kūdikį. Gimė nuostabi mergytė.

Ši istorija nuostabi tuo, kad gandrai šeimai atnešė dar dvi dukras. O jau Marius koks šaunus brolis. Tik rūpinasi sesutėmis, tik globoja visas tris.

Pasidabravo Sauliaus smilkiniai, atsirado baltos gijos ir Inos tamsiose garbanose. Keturi vaikai šeimoje – tai jau komanda. Meilės ir dėmesio pakanka visiems. Niekada nesidomėjau, ar mergaitėms tėvai papasakojo brolio istoriją. Žinau tik viena, kad Marius augdamas toje šeimoje pasidarė panašus į tėvelį. Tiesiog gamta ir socialinė aplinka jame sėjo ir augino gėrį, atsakomybę ir puoselėjo meilę. Kadangi Saulius nagingas vyras, jis daug ko išmokė ir savo sūnų. Berniukas išaugo tikras ąžuolas, apgaubtas sesių ir tėvų rūpesčiu.

Jeigu jus domina globos ar įvaikinimo temos, turite neatsakytų klausimų kreipkitės į Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorę arba skambinkite tel. 8 340 63561, rašykite el. paštu s.bakanauskiene@ukmerge.lt

Sigita Bakanauskienė

Pasirink globoti (I dalis)

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia