Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Pagalba ieškant ir atrenkant darbuotojus. kaip tai vyksta?

Pagalba ieškant ir atrenkant darbuotojus. kaip tai vyksta?

736
0

Esate darbdavys, kuris šiuo metu ieško darbuotojų, tačiau dėl laiko trūkumo neturite galimybės dalyvauti visuose darbuotojų paieškos ir atrankos etapuose arba norite darbuotojų atranką patikėti profesionalams? Ne bėda! Jūs galite pasinaudoti darbuotojų paieškos ir atrankos paslauga, apie kurią galite daugiau sužinoti, sekdami šią nuorodą: https://emplonet.lt/klientams/darbuotoju-paieska-ir-atranka/.

Kas yra darbuotojų atranka?

Darbuotojų atranka – tai iš darbuotojų paieškos, pritraukimo, vertinimo bei kandidatų atrankos žingsnių susidedantis procesas, leidžiantis surasti tinkamiausius potencialius darbuotojus turimai darbo pozicijai. Pasirinkę darbuotojų atrankos paslaugas, ne tik rasite reikiamos kompetencijos, motyvuotą komandos narį, bet ir daugiau sužinosite apie rinką, pačių darbuotojų lūkesčius, o esant reikalui, ir sustiprinsite darbdavio vertės pasiūlymą: profesionalai, kuriems patikėsite darbuotojų atranką, nuolat informuos apie jos eigą, reguliariai teiks įžvalgas bei konsultacijas.

Kaip vyksta būsimų darbuotojų pritraukimas?

Kandidatų, galinčių tapti organizacijos komandos dalimi, pritraukimas yra vykdomas etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su organizacijos, nusprendusios papildyti savo komandą naujais nariais, realių poreikių išgryninimu. Paraleliai yra vykdoma ir organizacijos darbo bei organizacinės kultūros analizė.

Antrasis etapas – potencialių kandidatų paieškos, pritraukimo bei vertinimo strategijos sudarymas. Specialistų komanda, kuria pasikliausite, ieškodami naujų komandos narių, minėtą strategiją sudarys atsižvelgdami į pirmajame etape surinktą informaciją bei pasitelkdami visą savo sukauptą patirtį. Pažymėtina, kad tinkama strategija yra vienas reikšmingiausių veiksnių, lemiančių greitesnę ir sklandesnę darbuotojų atranką. Vadovaujantis sudarytu planu, darbuotojų atrankos procesas tampa tikslingesnis, nes išvengiama chaotiškumo ir blaškymosi. Ar galima vykdyti darbuotojų paiešką, neturint kandidatų paieškos, pritraukimo bei vertinimo plano? Žinoma, galima, tačiau tokia paieška nebus efektyvi, truks ilgiau, o ir rezultatai, kaip rodo praktika, dažniausiai yra nuviliantys.

Trečiasis etapas apima konkrečių atrankos terminų bei minimalų pristatomų tinkamų kandidatų skaičiaus nustatymą. Šis etapas, greičiausiai, yra aktualus visiems būsimiems darbdaviams, nes norima, kad nauji komandos nariai kaip įmanoma greičiau įsilietų į kolektyvą ir pradėtų darbus, todėl aiškūs atrankos terminai leidžia efektyviau planuoti ir būsimą veiklą. Na, o tais atvejais, kada naujo komandos nario reikėjo „jau vakar“, paieškos terminas tampa dar aktualesnis.

Kiti etapai – darbo paieškos skelbimų parengimas bei jų sklaida. Tinkamas darbo skelbimas yra būtinas, norint sudominti ir pritraukti reikiamus kandidatus. Ne ką mažiau svarbūs ir kanalai, kurie yra pasirenkami darbo skelbimų sklaidai bei darbuotojų pritraukimui. Šiame etape yra vykdomas tiek aktyvių, tiek pasyvių kandidatų pritraukimas ir paieška, vykdoma „galvų medžioklė“. Pažymėtina, kad visi gauti gyvenimo aprašymai specialistų yra įvertinami ir kruopščiai atrenkami.

Dar vienas etapas – kandidatų vertinimas. Kandidatų kompetencijos yra vertinamos pasitelkiant pusiau struktūruoto interviu metodą, asmeninių savybių, komandos vaidmenų ir vertybių vertinimas atliekamas pasitelkiant standartizuotus testus.

Dalinė darbuotojų atranka – taupantiems laiką

Emplonet svetainėje galite rasti detalią informaciją apie darbuotojų paieškos bei atrankos būdą, vadinamą daline atranka. Šis būdas išskirtinis tuo, kad pasirinktos būsimų darbuotojų paieškos, pritraukimo ir atrankos funkcijos pirmuosiuose darbuotojų pritraukimo ir atrankos etapuose gali būti deleguojamos profesionalams iš šalies. 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia