Žolinių spartakiadą užbaigė respublikinės šaškių varžybos

1042
    0

V.ZiezisR.Kurulyte

Prieš savaitę Deltuvos miestelyje šurmuliavo daug dėmesio sulaukusi Žolinių spartakiada. Šį renginį užbaigė rugpjūčio 20 d., šeštadienį, respublikinės šaškių varžybos.

Nuo pat ankstyvo ryto Deltuvos bendruomenės namuose rinkosi šaškių entuziastai iš Ukmergės miesto, Rečionių kaimo, Deltuvos, o taip pat svečiai iš Zarasų, Kupiškio, Kauno, Jonavos, Kaišiadorių. Viso 24 dalyviai,tarp jų keturios moterys. Dalyviai žaidė sveicariška sistema 9 ratus. Iki pat turnyro pabaigos nugalėtojas nebuvo aiškus, lyderis buvo svečias iš Kauno Jurkynas Emiljus,tačiau jam ant kulnų lipo kiti turnyro dallyviai ukmergiškiai Jonas Kalinčikas ir Stasys Pulokas, Lažauninkas Petras iš Kaišiadorių, Guogis Vincas iš Kauno.

Tik  sužaidus paskutinį ratą sėkmė lydėjo Guogį Vincą, surinkęs 7,5 taško tapo turnyro nugalėtoju, o Jurkynas Emilijus bei Lažauninkas Petras surinkę vienodai po 6,5 taškų dalinosi 2-3 vietas. Ukmergiškiai  Stasys Pulokas ir Jonas Kalinčikas  liko 5-6 vietoje, Ukmergės rajono Rečionių kaimo atstovas Aleksandras Petro, pirmą kart dalyvavęs varžybose kartu su profesionalais, užėmė 11vietą. O varžybų organizotrius Deltuvos miestelio seniūnaitis Vidmantas Ziezis, matyt buvo išvargintas organizacinių rūpesčių, užėmė 16 vietą.

Moterys žaidė bendrame turnyre su vyrais ir  kovojo dėl prizinių vietų savo įskaitoje. Visą turnyrą lyderė buvo Bukauskienė Genovaitė iš Kauno.  Bet kaip ir vyrų tarpe lyderei iki paskutinio rato neleido atsikvėpti varžybų organizatorė  Marija Butkuvienė, Janina Savickienė iš Ukmergės, Kurulytė Rasa iš Kupiškio. Tačiau čia netikėtumų jau nebuvo, pirmą vietą iškovojo visą turnyrą pirmavusi kaunietė Genovaitė Bukauskienė, Marija Butkuvienė buvo antra, o trečia vieta džiaugėsi kupiškietė Rasa Kurulytė.
    Labai džiugu, kad remėjų ir entuziastų dėka pavyksta suorganizuoti tokį gražų renginį, kur susirinkę kaimo ir miesto žmonės gali varžytis tarpusavyje bei pabendrauti.