Pradinis Kultūra Anonsai ,,NVO Akseleratorius” kviečia vietos bendruomenes susitikti Ukmergėje

,,NVO Akseleratorius” kviečia vietos bendruomenes susitikti Ukmergėje

608
0

Perspektyviausiomis Lietuvoje išrinktos nevyriausybinės organizacijos (NVO) kviečia susitikti rugsėjo 16 d. 14:00 – 17:00 Ukmergės Big Stone Hotel vyksiančiame NVO Akseleratoriaus organizuojamame renginyje “Bendruomenės ir NVO: bendrystė ir ateities perspektyvos”.

Renginyje savo patirtimi, kaip sėkmingai vystyti socialiai atsakingas iniciatyvas, pasidalins penkių NVO projektų vadovai:

  • Kėdainių rajono Moterų krizių centras, sukūręs iniciatyvą „Emocinio atsparumo centras“, skirtą krizių prevencijai ir moterų savitarpio pagalbai ir palaikymui stiprinti.
  • Krakių bendruomenės centras, plėtojantis socialinį verslą įkurtoje bendruomenės kavinėje, kurioje pardavinėjama vietos ūkininkų produkcija, vykdomos socialinės, kultūrinės, edukacinės ir savanoriškos veiklos, puoselėjančios Krakių krašto kultūrą.
  • VšĮ „LASS Pietvakarių centras“, sukūrusi projektą „Pojūčių turizmas. Neregėjimo galia“, skirtą pažinti pasaulį per neregio pojūčius – matantieji kviečiami patirti aplinką lytėjimu, skoniu, uosle ir klausa.
  • Asociacija „Kėdainių samariečiai“, kuri drauge su vietos verslininku pagalba teikia pagalbą ilgalaikiams bedarbiams, juos parengia, apmoko ir integruoja į socialinę aplinką.
  • „Surink Lietuvą“, kuriuo siekiama paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti jo istoriją, vietos žmones ir atrasti naujų keliavimo formų.

Šie projektai buvo atrinkti pasibaigus intensyviems šešis mėnesius trukusiems ,,NVO Akseleratorius” verslumo mokymams, skirtiems stiprinti nevyriausybines organizacijos regionuose. Mokymus iš viso pradėjo 10 į „NVO Akseleratorių“ kruopščiai atrinktų komandų iš 7 Lietuvos savivaldybių – Trakų, Širvintų, Švenčionių, Kėdainių, Ukmergės, Šalčininkų ir Elektrėnų.

Austė Černiauskaitė

Renginiui specialų pristatymą apie bendruomenių vystymą paruoš Austė Černiauskaitė, LR Prezidentūros “Lietuvos Galia” projekto vadovė. A. Černiauskaitė taip pat yra ir viena iš bendruomeninės iniciatyvos “CoolŪkis” autorių ir vadovių. Kurdamas palankias sąlygas senjorams dalintis savo dirbamos žemės plotu (daržais, sodais) su sodų neturinčiais žmonėmis ir taip kartu auginti maistą, CoolŪkis skatina tvarų gyvenimo būdą bei siekia mažinanti socialinę atskirtį tarp pagyvenusių žmonių.

Šiuo renginiu tikimasi užmegzti aktyvesnį dialogą tarp NVO ir bendruomenių, sukuriant tinkamas sąlygas gerųjų praktikų dalinimuisi, rasti sinergijos taškų bendrų projektų vystymui, šviesti visuomenę apie NVO ir bendruomeninių iniciatyvų svarbą ir naudą.

Apie „NVO Akseleratorių“

„NVO Akseleratorius“ – tai unikalaus formato mokymų ir mentorystės programa, paremta tvaraus verslo ir startuolių vystymo pagrindais. Ja siekiama paskatinti regionuose veikiančias NVO tiek į savo veiklos sritis, tiek į finansavimo šaltinius bei bendruomenių įtraukimą pažiūrėti ne tik kūrybiškiau, bet ir veikti tvaraus veiklos modelio principais, siekiant kurti pokytį regionuose.

Projektą iniciajo ir vykdo Jaunųjų profesionalų programos alumnų asociacija („Kurk Lietuvai“ alumni tinklas).

Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Daugiau informacijos apie projektą – https://www.nvoakseleratorius.lt.

Daugiau informacijos apie renginį – https://fb.me/e/5KLkmFuly

Renginys nemokamas, tačiau būtina IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA: https://forms.gle/VBkX179FDGpFq2yw7

Apie „Kurk Lietuvai alumni“

Jaunųjų profesionalų programos alumnų asociacija („Kurk Lietuvai“ alumni tinklas) buria ir vienija profesionalus, sukaupusius patirties, žinių bei kompetencijų įvairiose kultūros, verslo ir mokslo srityse Lietuvoje bei užsienio šalyse. Pagrindiniai organizacijos tikslai – būti programos „Kurk Lietuvai“ alumni narių telkimo platforma, vykdyti projektus, kurie keičia, gražina ir gerina įvairias Lietuvos sritis, įgalinti „Kurk Lietuvai“ alumni tinklo narius dalytis patirtimi ir kompetencijomis su visuomene.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia