Pradinis Lietuvos naujienos Nuo spalio 30 d. cukraus detokso iššūkis: žada sumažėjusį svorį ir geresnę...

Nuo spalio 30 d. cukraus detokso iššūkis: žada sumažėjusį svorį ir geresnę savijautą

445
0

Spalio 30 d. Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) Facebook grupėje “30 dienų iššūkis“ pradeda tradicinį cukraus detokso iššūkį pagal knygos “Cukraus detoksas” autorės, LSS viceprezidentės Kristinos Ragauskaitės sukurtą programą. Padėjusi tūkstančiams žmonių atsikratyti žalojančio potraukio saldumynams, normalizuoti cholesterolio kiekį, kraujospūdį, atsikratyti nereikalingo viršsvosio, moteris kviečia išsiugdyti naujus, sveikesnės mitybos įpročius, padedančius atsikratyti lėtinių ligų ir atgauti gerą savijautą.

Įkvepia stulbinantys programos rezultatai

Cukraus detokso programą išbandęs Andrius džiaugiasi rezultatais:

“Per aštuonias cukraus detokso savaites nukrito apie 8 kg, sumažėjo liemens apimtis. Saldumynų atsisakyti buvo lengva, nors juos valgydavau kasdien. Negalvojau, kad taip truks miltinų patiekalų, pvz., kibinų. Negalėjau nei dienos be mėsos, dabar supratau, kad jos man nereikia . Apie Jus sužinojau internete, pažiūrėjau įrašus, nusipirkau knygą, ir galvojau pabandysiu porą savaičių, bet supratau, kad tai naujas gyvenimo būdas. Buvo ir sunkių akimirkų, galvojau, neišbūsiu nei mėn. Prieš 4 metus visai atsisakiau alkoholio – tai apie 20 kg nukrito”.

K. Ragauskaitė

K. Ragauskaitė sako, kad grupėje gerokai lengviau laikytis programos: “Iššūkio metu žmonės susiburia, nagrinėjame visiems rūpimus klausimus, konkrečių maisto produktų įtaką sveikatai. Daugiausiai dalyviams kyla klausimų ką valgyti, nes visi turi savo tradicinį meniu. Todėl iššūkio metu visada galima rasti patarimų kaip pakeisti tam tikrus ingredientus, kaip pasigaminti skaniai ir lengvai. Palaikymas, bendraminčių buvimas kartu, kai būna sunkesnių dienų, labai padeda laikytis iššūkio taisyklių ir pasiekti džiuginančių rezultatų jau po 30 dienų“.

Programos autorė Kristina sako, kad kartais žmonės nesiryžta patys pradėti, jiems reikia palaikymo, o grupėje visada smagiau, atsiranda klausimų, kur galima kartu išspręsti, iššūkio dalyviai grupėje noriai dalinasi receptais, atradimais prekybos centruose, pirkinių sąrašais. Vertingiausia iššūkio akimirka yra ta, kad daugelį metų žmonės kažką bandė, gėrę vaistus, kurie niekaip nepadeda atsikratyti ligų, pagaliau atranda tai, kas padeda išjudėti iš mirties taško, pajusti jaučiamą naudą ir rezultatus, tampa aiškiau kaip gyventi ir sveikti toliau.

Po iššūkio – geresnė savijauta

Po 30 dienų trukusio iššūkio žmogus gali tikėtis atsikratyti priklausomybes cukrui ir pradėti į saldumynus žiūrėti ramiai. Jei anksčiau labai dažnai laimėdavo noras suvalgyti kažką saldaus, po iššūkio noras valgyti tortus ir saldainius stipriai sumažėja arba apskritai dingsta. Žmogus pats pradeda kontroliuoti savo norą.

Pagerėjusi savijauta, daugiau energijos, galimybė įveikti lėtines ligas, pagerinti odos būklę, normalizuoti spaudimą ir cholesterolį, atsikratyti nereikalingo svorio, išmokti maitintis sveikiau, atrasti naujus skonius, derinius, pajusti natūralų saldumą produktuose – tai iššūkio rezultatai, kurių dalyviai gali pasiekti laikydamiesi programos taisyklių. Iššūkis ypač aktualus tiems, kas turi įvairių tipų alergijų.

Sigita Labutienė, www.sveikuoliai.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia