Nauji namai beglobiams katinėliams

    1202
    0

    katin5Ne vienas ukmergiškis, norėdamas padovanoti ar ieškodamas kas dovanoja kokį nors augintinį, iki šiol naudojosi tik vietine žiniasklaida arba ieškojo savame rate tarp pažįstamų ir draugų. Nemažai problemų sudarydavo ir sudaro neplanuotai pagausėjusi kačiukų ar šuniukų vada, kuri sukelia tikrą šeimininkų galvos skausmą. Tačiau nuo šiol ukmergiškiams nebereikės patiems ilgai sukti galvą, kam padovanoti augintinį, o visus dovanojimo rūpesčius galės perkelti ant kitų pečių.

    {BANNER}

    Nusprendėme pakalbinti jau ilgus metus veikiančios zooparduotuvės „Ukmergės zoocentras” savininką Stasį Barauską, kuris tokią dovanojimo idėją jau pradėjo įgyvendinti Ukmergėje.

    Kaip kilo idėja užsiimti tokia veikla?

    Mintys sklandė jau senokai, tačiau tokia savotiška gyvūnų globos idėja niekam nesukėlė susidomėjimo, todėl su laiku ta idėja prigeso. Šiuo metu, gavęs  pasiūlymą bendradarbiauti iš Vilniaus skyriaus Lietuvos gyvūnų globos draugijos (toliau – LGGD), nusprendžiau, kad idėją reikia atgaivinti. Tiesa, pirmasis blynas šiek tiek  prisvilo. Gavau katinuką ir suradau jam šeimininkus,  tačiau naujieji šeimininkai neužilgo jį  ir grąžino, nes pasirodė, kad katinėlis nieko nevalgė ir turėjo fiziologinių  problemų, taigi teko jį grąžinti atgal LGGD. Neilgai pasvarstęs galų gale nusprendžiau, o kodėl reikia kačiukus iš kažkur vežtis, juk jų tikrai pakanka ir Ukmergėje, todėl pradėjau populiarinti šią idėją tarp ukmergiškių.

    O kaip platinote šią idėją tarp ukmergiškių? Ar daug atsirado susidomėjusių žmonių?

    Užteko įdėti pranešimą parduotuvės tinklalapyje ir iškabinti skelbimus parduotuvėse. Norinčių padovanoti ar ieškančių kas dovanoja atsidaro iš karto ir gan nemažai. Nors norinčių padovanoti visgi didesnis procentas.  Daugelis net rūpinasi iš anksto, dar jų augintiniui tik laukiantis naujos vados, ir klausia ar galės atnešti kačiuką į parduotuvę.

    Per kiek laiko išdalinate visus kačiukus?

    Kačiukus paprastai išdaliname per savaitę, tačiau kartais užtenka ir trijų dienų.

    Kaip žmonės renkasi kačiukus? Ar turi kokios įtakos jų lytis, spalva, kitos ypatybės?

    Žmonės nėra išrankūs ir labai didelių reikalavimų nekelia, nors kiekvienas vistiek ieško to, kas jam labiau prie širdies: vieniems patinka „ryži”, kitiems ilgaplaukiai ir t.t. Nors atrodytų katės turėtų būti ne taip graibstomos kaip katinai, tačiau didelio skirtumo nėra, žmonės vienodai gerai ima ir „mergaites”, ir „berniukus”. Daugelis stengiasi pasiimti kuo jaunesnius, tačiau savo šeimininkus randa ir vyresni ar net suaugusios katės. Neradus tinkamo kačiuko, žmogus gali palikti mums savo kontaktus, ir tik atsiradus jų pageidaujamam kačiukui, mes jam apie tai pranešime.

    Dėlko paprastai žmonės ateina ieškoti augintinių?

    Dažniausiai ateina paprasčiausiai norėdami įsigyti naują augintinį. Tačiau nemažai yra ir tokių, kurie nori užpildyti likusią tuščią vietą po jų senojo augintinio žūties. Dar be to katės yra geri pelių medžiotojai, o tai taip pat nemažas motyvas įsigyti būtent šį gyvūną.

    Gal yra kokie ypatingi metodai, kuriais vadovaujantis žmonės renkasi kačiuką?

    Paprastai žmonės renkasi pagal kačiuko išvaizdą, jo judrumą. Tačiau pasitaiko ir tokių, kurie naudoja seną paprastą metodą: kuris pirmasis prieis prie manęs, tas ir bus mano. T.y. leidžia kačiukui pačiam pasirinkti šeimininką.

    Ar dovanojate visiems norintiems ar visgi ne visi atėję išeis su augintiniu?

    Iš pradžių dovanojome visiems, tačiau vėliau visgi pradėjome žiūrėti kam dovanojam. Jei žmogus ateina ir matosi, kad jis abejoja ar yra labai „užsidegęs”, patariame jam palaukti, pasvarstyti ilgiau, pakonsultuojame kokie bus ne tik džiaugsmai, bet ir rūpesčiai. Taip apsaugome naująjį šeimininką ir tuo pačiu naują augintinį nuo problemų ateityje. Taip pat visus perspėjame, kad bet kokiu atveju, nemestų augintinio į gatvę, o grąžintų mums atgal.

    Ar priimate tik kačiukus ar žmonės gali atnešti ir kitus gyvūnus?

    Kol kas priimame tik kačiukus. Jiems yra sudarytos visos sąlygos: jie valomi, šeriami, prižiūrimi. Žmonės atėję į parduotuvę gali gyvai juos pamatyti ir išsirinkti norimą. Ateityje planuojame prekybos centre „Eifelis” esančioje parduotuvėje įrengti specialius voljerus, kuriuose kačiukams būtų sudarytos dar geresnės sąlygos. 

    Norintiems padovanoti šuniuką, kol kas suteikiame galimybę tik pasiskelbti mūsų tinklapyje www.zooakva.lt apie dovanojamą šuniuką, visi susidomėję kontaktuotų tik tiesiogiai su norinčiu padovanoti asmeniu.

    Gal galite papasakoti kokią įdomesnę istoriją iš dovanojimo patirties?

    Tik pasiskelbus, į parduotuvę moteris atnešė baltą kačiuką, visą išpraustą, iššukuotą ir labai prašė, kad jį priimtumėm, nes vargšelis neturi namų. Moteris taip pergyveno dėl kačiuko,kad net prašė, jei nerastumėme jam šeimininkų, grąžinti jį atgal jai. Tuomet ji pati juo pasirūpins.

    Gal turite ir daugiau idėjų?

    Taip, ateityje planuojame bandyti bendradarbiauti su veterinarijos gydytojais, pas kuriuos atėję žmonės ir atsinešę dovanojamą gyvūną, galėtų nemokamai ar su nuolaida patikrinti jį, paskiepyti. Taip žmogus, kuris pasiima dovanojamą gyvūną, būtų tikras, kad gyvūnėlis tikrai yra sveikas.

    Norime įgyvendinti ir sumanymą, sudaryti sutartis su žmonėmis, kurie pasiima dovanojamą gyvūną, kuriose būtų nurodyta kas pasiima gyvūną, kad vėliau galėtume apsilankyti ir patikrinti ar gyvūnėlis vis dar gyvena, kaip prižiūrimas.

    Kiekvienas gyvūnas reikalauja priežiūros, jį reikia šerti, todėl planuojame parduotuvėse įrengti ir Aukų dėžutes (kurios beje yra įgyvendintos kitose įmonėse, dirbančiose didžiuosiuose miestuose), kur žmonės, kas pinigais, kas maistu, galėtų paremti. Parama, žinoma, atitektų tik būtent tiems dovanojamiems gyvūnams.

    Greitu laiku planuojame įdiegti skelbimų lentą į internetinio tinklapio sistemą, kuriame žmonės galės skelbti apie dovanojamus, parduodamus gyvūnus.

    Žinoma, idėjų yra ir daugiau, tačiau joms dar reikia pribręsti.

    Kur kreiptis žmogui, kurie nori padovanoti ar ieško gyvūno?

    Paprasčiausias būdas ateiti tiesiogiai į parduotuves, kurios randasi Kęstučio a. 12-8 (darbo laikas nuo 8-17, šeštadienį 8-14) ir prekybos centre „Eifelis” „Ukmergės zoocentras” (darbo laikas 10-19, šeštadienį – 8-19, sekmadienį 10-18) arba skambinti telefonu: 8 340 51499, mobiliuoju: 8 699 52180. Kontaktuoti galima ir el.paštu: ukmergeszoocentras@gmail.com

    Nepamirškite apsilankyti ir www.zooakva.lt internetiniame tinklalapyje, kuriame talpiname nuotraukas ir informaciją apie dovanojamus gyvūnus.

    vilkmerge.lt

    S.Barausko nuotr.

    katin4

    katine

    Aš jau padovanotas 🙂

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia