Pradinis Lietuvos naujienos Naktį persuksime laikrodžius 1 valanda į priekį

Naktį persuksime laikrodžius 1 valanda į priekį

527
0
freeimages.com nuotr.

Nors dar 2019-aisiais Europos Parlamentas pritarė sezoninio laiko keitimo panaikinimui, iki šiol Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse rudenį ir pavasarį persukami laikrodžiai. Kaip teigia Susisiekimo ministerija, derybos užtruko dėl pandemijos ir karo Ukrainoje, o atsakyti, kada ES sugrįš prie sezoninio laiko keitimo klausimo, šiuo metu negali.

„Dėl užsitęsusio derinimo tarp valstybių narių, vėliau dėl COVID-19 pandemijos, o dabar ir karo Ukrainoje kontekste, derybos dėl sezoninio laiko užtruko“, – Eltai perduotame komentare teigia Susisiekimo ministerija.

„Šiuo metu sunku pasakyti, kada ES šalys grįš prie šio klausimo“, – priduria diskusijose šiuo klausimu ES Taryboje dalyvaujanti ministerija.

Ministerija pažymi, kad Lietuva vis dar palaiko sezoninio laiko atsisakymo iniciatyvą, tačiau šį klausimą galima išspręsti tik visos ES lygiu.

„Lietuva palaiko sezoninio laiko atsisakymo iniciatyvą, tačiau šį klausimą galime išspręsti tik koordinuotai, visos Europos Sąjungos lygiu – tai yra europinė direktyva, kurią reikia įgyvendinti visoms 27 šalims“, – pabrėžiama Susisiekimo ministerijos komentare.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai visoje šalyje bus pasukti 1 valanda į priekį. Laikas bus sukamas 3 valandą ryto.

Tai reiškia, kad šviesusis paros metas ryte prasidės vėliau, o vakare truks ilgiau.

Vasaros laikas galios iki paskutinio spalio sekmadienio, kai laikrodžių rodyklės sukamos valanda atgal ir įvedamas žiemos laikas.

ELTA primena, kad laiko sukimo tvarka jau ne vienerius metus kelia kontraversiškas diskusijas Europos Komisijoje (EK). 2018 m. EK vykdyta apklausa parodė, kad iš 4,6 mln. apklaustų europiečių tik 16 proc. palaiko sezoninio laiko sukimą. Likę 84 proc. pasisakė už tokios praktikos atsisakymą.

EK dar 2018 m. pateikė pasiūlymą keisti minėtą direktyvą ir panaikinti sezoninį laiko keitimą. 2019 m. šiam siūlymui pritarė Europos Parlamentas.

Siūlyta, kad paskutinį kartą ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, laikrodžiai būtų persukti 2021 m. paskutinį kovo sekmadienį. Šalys, pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, tai turėjo padaryti 2021 m. paskutinį spalio sekmadienį.

Anot europarlamentarų, ES valstybės turėtų tarpusavyje koordinuoti sprendimus dėl pasirinkto laiko, o EK turėtų juos įvertinti, kad nebūtų pakenkta bendrajai rinkai. Prireikus, Komisija galėtų pasiūlyti atidėti direktyvos įsigaliojimą iki metų.

Vis dėlto šis siūlymas pritarimo nesulaukė.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia