Pradinis Kultūra Muziejų kelyje – prisilietimas prie istorijos

Muziejų kelyje – prisilietimas prie istorijos

1516
0

Prasidėjo Europos paveldo dienos Ukmergėje. Renginių ciklo pradžia sutapo su Lietuvos muziejų kelio renginiais. Rugsėjo 11 dieną ukmergiškiai ir miesto svečiai buvo kviečiami prie piliakalnio, kur buvo galima susipažinti su Ukmergės ir jos apylinkių praeitimi, paklausyti muzikos, sudalyvauti edukacijose.

Besirenkančius renginio žiūrovus pasitiko žolininkė iš Veprių Rasa Šimonienė, Kraštotyros muziejaus darbuotojos kvietė pasigaminti suvenyrinius maišelius su Ukmergės logotipais, keramikė iš Dainavos Vita Vaitkevičienė – prisiliesti prie molio, bibliotekininkė Kristina Darulienė – pasigaminti sodą iš šiaudų, kartu su Kultūros centro Deltuvos skyriaus renginių organizatore Daiva Stimburiene senoviniu būdu nulieti žvakę. Mažuosius kvietė mediniai žaislai ar karūnos gamybos edukacija.

Savo knygą „Pabaisko mūšiai: šaltiniai ir interpretacijos“ pristatė autorius, archeologas Tomas Baranauskas. Jis pasakojo apie XV a. pradžios politinę situaciją Lietuvoje, Pabaisko mūšio priežastis ir pasekmes. Muziejininkas Raimondas Ramanauskas susirinkusiems priminė Ukmergės praeitį, pasakojo apie Ukmergės miesto įsikūrimą.

Skambant sutartinėms, atliekamoms Kultūros centro folkloro ansamblio „Dagilėlis“ (vad. Jūratė Martinkutė) dainininkių, buvo pristatyti Europos paveldo dienų „Įsuk paveldo ratą“ renginiai. Kultūros centro organizuojamas renginių ciklas žiūrovus ir dalyvius kvies į koncertą, paskaitas, ekskursijas.

Renginį dainomis ir muzika baigė grupė „Baltos varnos“.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia