Mokykloje paminėta pasaulinė regėjimo diena

    0

    DSC08765

    Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena. Šiais metais tai spalio 10 diena.

    Šią dieną žmonės skatinami pasirūpinti savo akimis, apsilankyti pas gydytoją. Tyrimų duomenys rodo, kad vaikų amžiaus grupėje iki 17 m. beveik 19 proc. turi regėjimo sutrikimų. Daugiausia jų nustatyta 7–14 m. amžiaus grupėje (22,6 proc.). Nuolatinis rūpinimasis savo akimis – pirmas žingsnis, galintis padėti išvengti įprastų regėjimo problemų, jo susilpnėjimo ir netekimo.

    DSC08764

    Šios dienos proga Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje buvo organizuota akcija, kurios metu mokinių tarybos atstovės kartu su mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialiste E. Kimse dalino mokiniams morkytes, lankstinukus su informacija, kaip pasirūpinti savo akytėmis, bei kaip teisingai atlikti akyčių mankštą.

    DSC08777

    Visi norintieji buvo raginami pasitikrinti regėjimą. Akciją inicijavo mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros spec. E. Kimsė, geografijos ir dorinio ugdymo mokytoja B. Tiškevičienė, užklasinio darbo organizatorė D. Aniukštienė ir valgyklos kolektyvas.

    Akys padeda mums pažinti aplinkinį pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo pavojų. Akys vadinamos sielos veidrodžiu. Privalome jomis rūpintis, nenumoti ranka į akių nuovargį ir skausmus.

    DSC08778

    Regėjimo sutrikimų priežastys yra įvairios. Tai gali būti infekcinės ir neinfekcinės (pvz., hipertoninė liga, aterosklerozė, cukrinis diabetas ir kt.) ligos, mechaniniai pažeidimai, medžiagų apykaitos sutrikimai, vitaminų ar mineralų trūkumas, paveldimumas, užteršta aplinka, įtemptas regimasis darbas, senėjimas ir kt. Būtina atkreipti dėmesį į tinkamą mitybą, kad regėjimas nenusilptų. Nuo seno liaudyje gajus posakis – nori, kad akys būtų sveikos, valgyk daug morkų ir mėlynių.

    DSC08784

    Akis turime tausoti, pasirūpinti, kad joms pakaktų poilsio ir gryno oro. Poilsis gamtoje, neužteršta aplinka, dienos ir poilsio režimas teigiamai veikia akis.

    Ypač savo akis turėtų tausoti prie kompiuterių daug laiko praleidžiantys žmonės. Jie dažnai guodžiasi perštinčiomis, sausomis akimis. Akis veikia ne tik kompiuteriai, bet ir per sausas patalpų oras, kondicionieriai. Taigi dirbantieji su kompiuteriais turėtų daryti pertraukėles, atlikti atpalaiduojamuosius akių pratimus, dažniau mirksėti, kad atsinaujintų ašarų plėvelė.

    DSC08788

    Taip pat mūsų akims pavojingi ultravioletiniai spinduliai, nes jie pažeidžia lęšiuką, rageną ir akių junginę. Todėl patartina nešioti ne bet kokius, o kokybiškus, sertifikuotus akinius nuo saulės, vengti tiesioginių saulės spindulių.

    Rekomenduojama:
    –    Rinktis įvairius maisto produktus, kuriuose būtų pakankamas vitaminų kiekis. Ypatingai svarbūs A, C ir E vitaminai. Valgyti daug šviežių geltonos ir oranžinės spalvos vaisių bei daržovių, tokių kaip morkos ir nepamiršti mėlynių.
    –    Kompiuteriu ir televizoriumi naudotis ribotą laiką ir tik sėdint, taip pat neskaityti važiuojant ar gulint lovoje.
    –    Dirbant nuolat leisti akims pailsėti – pajutus nuovargį daryti 1-2 minučių pertraukėles, nukreipiant žvilgsnį į tolį.
    –    Reguliariai tikrintis regėjimą ir, reikalui esant, jį tinkamai koreguoti.

    Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė E. Kimsė

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia