Pradinis Švietimas MOKĖMĖS BŪTI PILIEČIAIS

MOKĖMĖS BŪTI PILIEČIAIS

2110
0

Vykstant eiliniams rinkimams mūsų šalyje, mes pastebime, kad juose dalyvauja vos šiek tiek daugiau nei pusė Lietuvos piliečių. Nejaugi kas antram tautiečiui nerūpi, kas gins jo interesus? O gal lietuviai nemoka priimti sprendimų valstybei svarbiais klausimais arba – dar blogiau – nesuvokia rinkimų prasmės?

Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokiniai įsitikinę – dalyvauti rinkimuose ir atsakingai priimti sprendimus būtina mokytis nuo mažens. Kad įgytume šių svarbių įgūdžių, mes jau penkeri metai savo mokykloje renkame mokinių parlamentą.

Viskas prasidėjo dar 2013 m., kuomet mokykla įsitraukė į respublikinį VšĮ Pilietinės visuomenės instituto inicijuotą projektą ‚Kuriame respubliką“. Mes nusprendėme savo mokykloje kurti „Senamiesčio respubliką“, kurios pagrindą ir sudarė mokinių parlamentas. Įvyko pirmieji demokratiški rinkimai. .Jaunimas parodė puikų pavyzdį, kaip iš tiesų reikia balsuoti: rinkėjų aktyvumas siekė 80 procentų. Penkiolika 5–10 klasių atstovų vieniems metams buvo išrinkti į pirmąją mokinių parlamentą. Tuomet pirmuoju šios mokinių savivaldos institucijos vadovu tapo Šarūnas Šanteriovas, labai energingas ir kūrybingas mokinys.

Nuo pirmų parlamento veiklos akimirkų mokinius globojo Senamiesčio pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Danguolė Tauginienė, kuri kalbėjo: „Daugelis gyventojų yra apatiški, nusivylę politika, mieliau niurzga ir kritikuoja kitus, nei reiškia savo valią prie balsadėžių. Piliečiu ne gimstama, bet tampama, todėl būtina nuo mažens ugdyti pilietinį sąmoningumą, mokyti apsispręsti, įveikti mokyklos, o vėliau – ir visos valstybės problemas, Jaunuoliai turi kuo geriau suvokti, kokią įtaką jie gali daryti, kaip vyksta rinkimai ir kodėl svarbu juose dalyvauti.“

Bėgo laikas, mūsų veikla stiprėjo. 2016 m. mūsų mokinių parlamentas, vadovaujamas Aistės Kisieliūtės, įsitraukė į Lietuvos moksleivių sąjungos veiklą, tapome LMS Ukmergės skyriaus nariais. Stengėmės dalyvauti visuose MSIC organizuojamuose renginiuose ir tuo pačiu ugdėme savo gebėjimus savivaldos srityje.

Didžiausias mūsų mokinių parlamento pasiekimas – aktyviausia mokinių savivalda rajono pagrindinių mokyklų tarpe 2017/2018 m. Ta proga gavome puikią dovaną – galimybę apsilankyti UNO Pramogų parke Vilniuje, kur smagiai praleidome laiką.
Tikiuosi, kad ateinančiais mokslo metais mūsų mokyklos mokiniai toliau aktyviai dalyvaus parlamento veikloje, nuveiks daug gerų darbų savo mokyklos labui ir užaugę taps tikrais, atsakingais, rūpestingais Lietuvos piliečiais. Juk piliečiu ne gimstama, o tampama.

Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokinių parlamento pirmininkė Rūta Kisieliūtė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia