Pradinis Kultūra Meno dienose – patys kūrė ir stebėjo kūrybą

Meno dienose – patys kūrė ir stebėjo kūrybą

632
0

Kultūros centre birželio pradžioje tradiciškai surengtos Meno dienos. Jų metu visi norintys galėjo susipažinti su vaizduojamuoju menu, kinu ar muzika. Vaikai ne tik patys kūrė, bet ir dalyvavo įvairiose edukacijose, kuriose susipažino su kūrėjų darbu, kūrybos paslaptimis.

Pirmoji Menų diena buvo skirta vaizduojamajam menui. Svečiams surengtos edukacijos – „Mano paukščiukas“, „Vasaros portretas“, „Atvirukas draugui“, „Kuriu Ukmergei“, kurių metu vaikai mokėsi lipdyti molio dirbinius, kurti koliažus ir atvirukus, daryti trafaretus. Kūrybinėse dirbtuvėse gryname ore „Ukmergės spalvos“ A. Smetonos gimnazijos gimnazistai ir Meno mokyklos mokiniai, patariami mokytojos Jolitos Šlepetienės, tapė Ukmergės vaizdus ir vasarą. Šie mokinių nutapyti paveikslai buvo eksponuojami Kultūros centro fojė surengtoje parodoje.

Kitą dieną vaikams ir jaunimui atvertos kino kūrimo paslaptys. Ši diena prasidėjo edukacija „Sužinok ir pamatyk“, kuri jaunuosius kino žiūrovus pakvietė į stebuklingą kelionę po animacijos pasaulį. Vaikai ne tik sužinojo kaip kuriami animaciniai filmai, bet ir pažiūrėjo socialines, gamtosaugines temas liečiančius animacinius filmus. Vyresni mokiniai turėjo galimybę pirmieji pamatyti 2023 metų respublikinio kino festivalio „2blis“ geriausius filmus. Juos pristatė ir apie jaunuosius kino kūrėjus papasakojo festivalio sumanytojas Kęstutis Zabiela.

Trečiąją Menų dieną skambėjo muzika. Į susitikimą su pasaka ir muzika „Seku seku pasaką“ pakvietė aktorė Inesa Paliulytė ir Kauno styginių kvartetas. Vaikučiams išraiškingai su muzikine palyda buvo sekamos liaudies pasakos. Vėliau susirinkusiems grojo Ukmergės meno mokyklos pučiamųjų orkestras, akordeonininkai ir saksofonistai. Meno dienas muzikiniais ritmais ir dainomis pabaigė merginos iš grupės „DEGŪ“.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia