Pradinis Sportas Stalo žaidimai Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių greitųjų bei žaibo čempionatuose Molėtų raj.- ir...

Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių greitųjų bei žaibo čempionatuose Molėtų raj.- ir ukmergiškiai

4295
0

Gegužės 19- 20 dienomis Dubingiuose (Molėtų raj.) vyko Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių greitųjų bei žaibo čempionatai. Žaibo čempionate dalyvavo 206 šachmatininkai, o greitųjų šachmatų čempionate net 316 šachmatininkų iš visos Lietuvos. Ukmergei atstovavo devyni jaunieji šachmatininkai : Ugnė Šniuikaitė, Elija Anetė Kisieliūtė, Ineta Noreikaitė, Agnė Mickūnaitė, Tomas Repečka, Normantas Noreika, Aidas Jasiulionis, Martynas Dolmantas ir Artūras Mecelis.


,,Žaibo ” čempionate partijai yra skirtos tik trys minutės kiekvienam žaidėjui, todėl reikia didelio tikslumo ir sugebėjimų greitai skaičiuoti variantus. Dešimtmečių turnyre, kur žaidė 74 šachmatininkai, Agnė Mickūnaitė tapo Lietuvos čempione! Iki keturiolikos metų amžiaus grupėje geriausiai sekėsi Artūrui Meceliui dešimta vieta tarp 80 dalyvių.

Agnė Mickūnaitė

Greitųjų šachmatų čempionate Agnei pritrūko sėkmės, nes tik papildomi rodiklai jai nulėmė ketvirtą vietą. Artūras Mecelis tik tašku atsiliko nuo prizininkų, užemė septintą vietą. Martynas Dolmantas aštuoniolikmečių grupėje užemė dvyliktą vietą.

O dieną prieš čempionato pradžią vaikai turėjo netradicinę treniruotę, kad į čempionatą važiuotų gerai nusiteikę ir be įtampos. Penktadienio popietę išvykome į Krekenavos regioninį parką. Sužaidėm šachmatais ne tik ant Upytės piliakalnio, bet ir užlipę į Krekenavos apžvalgos bokštą. Labai vaikams patiko praeiti pojūčių taku, kur išbandėm įvairias pramogas. Įspūdį paliko unikalios Švenčiuliškių kapinės, kuriose palaidoti knygnešiai, savanoriai ir partizanai, o tvora ir antkapiai yra padaryti iš girnapusių bei didelių riedulių. Pakeliui namo užsukome į Krekenavos girininkiją, praėjome Girinio taku, aplankėme Linkavos upelio krante stūksantį Rapolo akmenį ir pabaigai užsukome apžiūrėti partizanų žeminių.

Virginija Savickienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia