Pradinis Gyvenimas Gamtos pasaulyje Lietuvos miškuose bus skaičiuojami vilkai ir lūšys

Lietuvos miškuose bus skaičiuojami vilkai ir lūšys

4991
0
Vilko pėdos/S.Paltanavičiaus nuotr.
Vilko pėdos/S.Paltanavičiaus nuotr.
Vilko pėdos/S.Paltanavičiaus nuotr.
Vilko pėdos/S.Paltanavičiaus nuotr.

Vasario 7 ir 10 d. visoje šalyje bus skaičiuojama, kiek mūsų miškuose – ir valstybiniuose, ir privačiuose – gyvena vilkų ir lūšių. Ukmergėje medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ar kiti norintys dalyvauti apskaitoje asmenys gali registruotis telefonu (8 615) 33255 iki š.m. sausio 30 d. 16.00 val.

Kaip numato Vilko apsaugos planas, šios populiacijos dydis ir paplitimas šalyje turi būti vertinamas kasmet pagal šių gyvūnų apskaitos rezultatus. Paprastai apskaita atliekama registruojant jų pėdsakus sniege, todėl jai reikia tinkamų oro sąlygų. Skaičiuojama du kartus – antrą kartą po kelių dienų. Pernai vilkai pagal pėdsakus neskaičiuoti, nes nebuvo sniego.

Apskaitą atliks valstybinių miškų urėdijų ir gamtinių rezervatų direkcijų darbuotojai. Joje taip pat gali dalyvauti medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, plėšriųjų žvėrių gausos ir apsaugos klausimams neabejingi gyventojai.

Norintieji dalyvauti apskaitoje turėtų apie tai pranešti artimiausiai miškų urėdijai ar gamtinio rezervato direkcijai. Išsamesnės informacijos galima rasti miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijų tinklalapiuose.

UKMERGĖ: Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos pavedimu š.m. sausio 31 d. ir vasario 2 d. , esant tinkamoms gamtinėms sąlygoms, VĮ Ukmergės miškų urėdijos teritorijoje bus vykdoma vilkų ir lūšių apskaita. Esant nepalankioms oro sąlygoms, apskaita nukeliama į š.m. vasario 7 ir 9 d. Medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ar kiti norintys dalyvauti apskaitoje asmenys gali registruotis telefonu (8 615) 33255 iki š.m. sausio 30 d. 16.00 val.

am.lt ir ukmu.lt informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia