Pradinis Aktualijos Labdaros akcija „Baltas angelas“ renka lėšas sunkiai sergančio Deivido šeimai

Labdaros akcija „Baltas angelas“ renka lėšas sunkiai sergančio Deivido šeimai

2728
0

Ukmergės kultūros centras pradeda jau 14-ą labdaros akciją „Baltas angelas“. Visų mūsų dėka „Balto angelo“ sparnas per visus tuos metus palytėjo ne vieną sunkiai sergantį Ukmergės vaiką ir suteikė viltį pasveikti. Šiemet vėl kviečiame susivienyti ir aukoti pinigines lėšas dešimtmečio Deivido kasdieniam gyvenimui palengvinti.

Kad šiuo metu Vytauto gatvėje gyvenantis Deividas serga, mama pastebėjo, kai vaikui suėjo 9 mėnesiai. Tokio amžiaus vaikai jau sėdi, o jis pradėjo silpnėti. Vilniaus gydytojai padarė genetinį tyrimą ir diagnozavo ligą – progresuojanti spinalinė raumenų atrofija. Sergant šia liga atrofuojasi visi raumenys – vaikas nesėdi, negali judinti kojų, paimti sunkesnio daikto, dėl ligos iškrypo stuburas. Nors visą dieną Deividui tenka praleisti lovoje, bet jis nuolat šypsosi ir džiaugiasi artimųjų meile bei dėmesiu.

Dėl ligos vaikas valgo specialiai paruoštą maistą – kartu į maistą įmaišomas specialus, svorį auginantis mišinėlis. Lengvinant ligą, vaiką lanko kinezeterapeutė, kojas jam mankština pati mama. Sužibo maža viltis, kad liga palengvės – užsienyje atsirado labai brangūs vaistai, Lietuvoje kompensuojami ligonių kasų. Tačiau norint jais gydytis tenka lankytis pas visus gydytojus Kaune, kur tik yra siunčiami.

Mama vaiko kelionėmis rūpinasi pati – važiuojant sėdi šalia ir prilaiko sūnaus galvą, palaiko staigaus stabdymo metu. Vaiką galėtų vežti ir greitoji medicininė pagalba, bet nuvykus pas gydytojus tenka užtrukti, o „greitoji“ laukti negali.

Vaikas nesijaučia sergąs ar atskirtas – jis labai nori bendrauti. Mokosi (ateina mokytojos iš specialiosios „Ryto“ mokyklos), žaidžia kompiuteriu, žiūri televizorių.

Tačiau vaikui reikia ir pagalbos – daiktų, kurie vaiko gyvenimą padarytų kokybiškesniu, palengvintų jo gyvenimą. Reikia masažuoklio kūnui, taip pat masažinio čiužinio. Profesionalaus, kainuojančio kelis šimtus eurų, maisto smulkintuvo – jis naudojamas per dieną kelis kartus. Nes dabar turimas nepatikimas – dažnai genda.

Daryti gerus darbus galime kiekvienas. Būkime vieningi, susiburkime ir padėkime Deividui – pradžiuginkime ir sušildykime jį savo gerumu. Kultūros centro, kaimo skyrių ir meno saviraiškos kolektyvų nariai jau renka lėšas. Prisidėkite ir Jūs, pervesdami piniginę auką į Ukmergės kultūros centro sąskaitą LT 924010042900530556 arba pirkite bilietus į kalėdinį labdaros ir paramos koncertą „Baltas angelas“, kuris įvyks gruodžio 26 d., 14 val. Visi suaukoti pinigai bus skirti Deivido šeimai.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia