Pradinis Kultūra Anonsai KVIEČIAME Į RENGINĮ: „Weekend’ų miestai ir priemiesčiai…”

KVIEČIAME Į RENGINĮ: „Weekend’ų miestai ir priemiesčiai…”

509
0

Susitikimų ciklas „Pažinti miestą: Ukmergės architektūra ir miestelėnai“ skirtas puoselėti pagarbą paveldui, sukurti sąlygas ukmergiškiams nesudėtingai ir įdomiai pažinti miesto architektūrą, reflektuoti urbanistikos daugiasluoksniškumą, per išnykusius ir esamus objektus analizuoti ir apmąstyti miesto istoriją. Ukmergei šie metai ypatingi, minimas 690-asis gimtadienis. Miesto istorija ir architektūrinis jos veidas gali būti tai, ką žinome patys ir kuo norime reprezentuoti miestą.

Lapkričio 8 d. 16 val. pranešimą „Weekend’ų miestai ir priemiesčiai. Kaip buvo kuriami kurortai tarpukario (1918-1940) Lietuvoje“ skaitys Vytauto Didžiojo Universiteto Menotyros katedros lektorė dr. Viltė Migonytė.

Pranešime trumpai bus apžvelgiama modernaus kurorto priešistorė ir pasakojama apie kurortų (at)gimimo priežastingumą, poilsio vietų, tame tarpe ir Ukmergės Pivonijos tinklo susiformavimą po Lietuvos kurortų įstatymo priėmimo, išryškinami pagrindiniai pastatų funkciniai tipai, kurie charakterizavo kurortines erdves. Susitikimas kviečia atrasti miesto architektūrinę įvairovę.

Pasimatykime Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 30)
Projekto organizatoriai: edukatorė Jurga Jackevičiūtė ir Ukmergės meno draugija.
Projektą finansuoja: Ukmergės rajono savivaldybė pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymosi programą.
Partneriai: Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Daugiau informacijos: 8 663 53322

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia