Pradinis Kultūra Anonsai Kviečiame į parodos „Mūsų skambantis kraštas. Ukmergiškiai dainų šventėse“ atidarymą

Kviečiame į parodos „Mūsų skambantis kraštas. Ukmergiškiai dainų šventėse“ atidarymą

236
0

Gegužės 31 d. 16 val. kviečiame į parodos „Mūsų skambantis kraštas. Ukmergiškiai dainų šventėse“ atidarymą. Atidarymo metu vyks Ukmergės Šilo progimnazijos folkloro ansamblio „Čiulbuonėliai“ (vadovės A. Kalinienė, I. Tėvelienė, L. Domeikienė) pasirodymas lauke prie muziejaus.

Lietuvos dainų šventės šimtmečiui skirtoje parodoje eksponuojamos muziejinės vertybės ir ukmergiškių paskolinti daiktai: lankstinukai, medaliai, drabužiai ir kita dainų švenčių atributika. Ypatingai įdomios fotografijos, kuriose užfiksuotos akimirkos iš daugelį metų Ukmergėje vykusių regioninių dainų švenčių – vienų iš svarbiausių to meto kultūrinių renginių.

Šiandien Dainų šventės svarbą suvokiame kaip tradicijų tęstinumą perduodamą iš kartos į kartą ir kaip sako organizatoriai „pasitinkame žodžiais kad giria žaliuotų, kviesdami juos suprasti ne kaip šūkį, o kaip mūsų bendruomenės tikslą. Kaip pareigą suvokti, kas ir kodėl tą girią prieš šimtmetį pasodino, ir kaip būtinybę ją išsaugoti tiems, kurie kartu su šia giria žaliuos po mūsų.“

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia