Pradinis Švietimas Kūno kultūros pamokose nelieka abejingų

Kūno kultūros pamokose nelieka abejingų

3046
0

Ukmergės miesto mokyklose organizuojamos kitokios kūno kultūros pamokos. Jų metu nelieka sėdinčių ar nuobodžiaujančių – judėti nori kiekvienas.

Kitokias kūno kultūros pamokas mokykloms pasiūlė Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuras, vykdantis projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone”.

Kūno kultūros pamokų metu vyksta įvairios aktyvios rungtys, kurios organizuojamos ant pripučiamų batutų. Pripučiamus įrenginius į mokyklas atveža aktyvių pramogų organizatoriai „Atrakcionai.lt”. Moksleiviai taip skatinami judėti, jie turi galimybę padūkti ir taip pajusti fizinio aktyvumo malonumą. Kiekviena pamoka prasideda instruktažu, paskui moksleiviai atlieka apšilimo pratimus.

Tokiomis pamokomis siekiama keisti moksleivių požiūrį į sportą kaip į nuobodžią veiklą. Žinoma, moksleiviams nereikia daryti atsilenkimų, šuolio į tolį, kabėjimo ant skersinio ar kitų pratimų, todėl pamokos formatas patinka tiek pirmokams, tiek dvyliktokams. Pagrindinis pamokos tikslas – paskatinti moksleivius judėti, būti aktyviems ir sveikesniems. Spalvingi pripučiami batutai yra ne tik smagi pramoga, bet ir puiki vikrumo, jėgos, koordinacijos, greičio bei ištvermės lavinimo priemonė. Kiekviena pamoka trunka 45 minutes, tačiau per jas nebūna nei vieno nuobodžiaujančio. Mažesni vaikai tuoj pat ima siausti, vyresni – surengia varžytuves. Dar vienas tikslas, kurio siekiama pamokoje – tai komandinio darbo stiprinimas. Norėdami įveikti kliūtis moksleiviai turi vienas kitam padėti, motyvuoti klasės draugus, bendrauti ir bendradarbiauti.

Netradicinės pamokos jau vyko Dukstynos pagrindinėje mokykloje, Jono Basanavičiaus gimnazijoje, „Šilo” progimnazijoje. Iš viso miesto mokyklų moksleiviams bus surengtos šešios „kitokios“ kūno kultūros pamokos.

Asta Krogertienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia