Kitokios vasaros atostogos Amerikoje

  2146
  0

  Vasaros atostogos Amerikoje ir be skaudžių finansinių pasekmių net ir studentui? Įmanoma. Studento statusas šiuo atveju yra nenukonkuruojamas privalumas. Kai kurios užsienio šalys mus vilioja jas patirti ne tik su turisto kuprine ant pečių, bet taip pat pažinti šalies kultūrą, vietinių įpročius, suktis tarptautinėje aplinkoje. Tam galimybę suteikia darbo mainų programos, kuomet tobulėjama visapusiškai: dirbama drauge su įvairių kultūrų žmonėmis, dauguma tokių programų turi numatytą laiką keliauti po šalį. Kadangi įdarbinimo procesas yra legalus, darbo programos laiką yra mokami šalies mokesčiai, todėl parvykus į gimtąją šalį šuos galima susigrąžinti.

  Mainų programos teikiamos galimybės yra proga susikurti kitokias atostogas. Išvykimas į svečią šalį ilgesniam laikui augina visapusiškai: kasdienis šalies gyvenimas, programos dalyvių iš kitų šalių apsuptis, įgyta darbo patirtis, finansai tolimesnėms kelionėms. Tereikia užpildyti paraišką, parašyti motyvacinį laišką ir pateikti kitus reikiamus dokumentus bei susimokėti tam tikrą mokestį, į kurį įeina dalyvių atranka, dokumentų tvarkymas, registracijos mokestis, pagrindinė informacija, draudimas. Už papildomą mokestį surandamas darbas (CV ir motyvacinių laiškų siuntinėti pačiam nebereikia), kelionės bilietai. Be to, keliauti ir įsidarbinti galima su draugais, nes darbdaviai į tai žvelgia itin palankiai.

  Dažniausiai siūlomi paslaugų srities darbai: viešbučio administratoriai, kambarinės, padavėjai, pardavėjai, atrakcionų parko prižiūrėtojai ir pan. Vis dėlto, jei darbdavys pastebi jaunuolio motyvaciją, visuomet esama galimybės pereiti į atsakingesnę poziciją. Net iš pirmo žvilgsnio nekvalifikuotas darbas gali tapti tramplinu judėti toliau, o galbūt net rasti savo kelią.

  Vienas didžiausių mainų programų pliusų yra tarptautinė aplinka: bendradarbiai nėra tik vietiniai gyventojai, bet iš įvairių pasaulio kampelių atvykę jaunuoliai. Neišvengiamas tiek kitų kultūrų pažinimas, tiek dalijimasis savąja. Galbūt artinasi baigiamasis rašto darbas, kurį teks pateikti universitetui, o tema visiškai nežavi arba ji išvis dar nesugalvota – galbūt užplūs įkvėpimas, atrasite sąsajas. Tarkime, kodėl netirti Amerikos indėnų kasdienybės, jų savo papročių saugojimo ir vis didėjančio „civilizuotumo“? Turbūt teko girdėti, jog jie yra palyginti užsisklendę, tačiau bendravimas su jų artimais draugais suteikia progą susipažinti ir su jais pačiais. Tai galimybė pasitikrinti save, tolerancijos ribas, savarankiškumą. Įsivaizduokite, kad gyvenate Amerikoje neapsakomai gražios gamtos apsuptyje, tačiau dėl spartaus interneto prieigos tenka sėsti ant dviračio ir pavažiuoti kelis kilometrus. Baugu? Visiškai ne taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Be to, tai turi savų privalumų. O galbūt žavi miestai, paplūdimiai? Taigi galbūt traukti į Majamį.

  Apgyvendinimas dažniausiai yra suteikiamas darbdavio, o jeigu dirbama su maitinimu susijusioje įmonėje, įprasta situacija, kuomet maitinimas darbuotojams yra suteikiamas arba bent jau su žymia nuolaida. Darbą ir poilsį derinančios mainų programos neturi nieko bendro su vergavimu ir netinkamu užmokesčiu. Programos kaina atsiperka gana greitai, o uždarbis išleidžiamas per laikotarpį, skirtą keliauti, ar kitoms pageidaujamoms išlaidoms. Dažnai jaunuoliai norėdami uždirbti daugiau derina kelias darbovietes. Programoje dalyvaujančios studentus įdarbinančios vietos yra kontroliuojamos programos organizatorių, todėl iškilus nesklandumams jaunuoliai gali kreiptis dėl netenkinančios situacijos ir gauti reikiamą pagalbą.

  Kaip jau minėta anksčiau, kadangi darbas pagal mainų programą yra legalus, studentas moka reikiamus mokesčius JAV, kurių didžiąją dalį vėliau gali susigrąžinti. Šį procesą galima atlikti patiems, tačiau norint išvengti nesklandumų ir susigrąžinti kuo greičiau kiek įmanoma didesnę dalį, patartina kreiptis į profesionalus. Svarbu atkreipti dėmesį, jog mokesčius grąžinanti įmonė veiktų ne tik sparčiai, bet ir efektyviai: turėtų patirties, bendrautų su tos šalies mokesčių institucijomis, gebėtų konsultuoti klientus rūpimais klausimais. Tokiu atveju yra sutaupomas laikas, kadangi nebereikia patiems gilintis į įstatymus, kurie patyrusiems darbuotojams jau yra žinomi. Pasitaiko atvejų, kuomet studentams per klaidą priskaičiuojami mokesčiai, kurių jiems nereikia mokėti – spręsti tokias situacijas taip pat paprasčiau palikti profesionalams. Taip pat tokios įmonės gali padėti, jei trūkstama kai kurių dokumentų (tarkime, iš darbdavio) arba yra poreikis susigrąžinti mokesčius už praeitus metus, nes senaties terminas susigrąžinti mokesčius iš Amerikos yra treji metai.

  Mokesčių iš Amerikos grąžinimas priklauso nuo daugelio veiksnių: praleisto šalyje laikotarpio, bendrųjų pajamų ir pan. Bent orientacinę sumą galime apskaičiuoti pasinaudojant nemokama mokesčių grąžinimo skaičiuokle. Be to, vis dažniau yra galimybė paraišką dėl mokesčių grąžinimo pateikti internetu nepasiekus įmonės, tvarkančios šį klausimą biuro. Svarbu atkreipti dėmesį, kad mokesčių grąžinimo paslaugas teikianti įmonė neimtų išankstinių ar paslėptų mokesčių, nes dažniausiai komisinis yra sumokamas, kai mokesčiai yra sugrąžinti.

  PR

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia