Pradinis Gyvenimas Žmonės „Kino knygoje“ filmą kūrė vienintelė ukmergiškė

„Kino knygoje“ filmą kūrė vienintelė ukmergiškė

2396
0

Kultūros centre ne tik rodomi įvairiausi kino filmai, bet ir priimami edukacijas atvežantys svečiai. Viena tokių edukacijų –VšĮ „Kino pavasario“ rengiamas edukacinis kino projektas „Kino knyga“. Jo metu filmą kūrė ir vienintelė ukmergiškė – Antano Smetonos gimnazijos moksleivė Deimantė Vilkelytė.

Dešimtmetį švenčiančiame projekte Ukmergės žiūrovams nemokamo seanso metu buvo parodyti trumpametražiai dokumentiniai filmai. „Holivudas pasiūlė per mažai“ (Rimanto Oičenkos režisūrinis debiutas), Berlyno festivalyje „Litauisches Kino GoesBerlin“ pripažintas geriausiu ir Audriaus Antanavičiaus dokumentinė juosta „Mėgėjai“. Po filmų peržiūros režisieriai atsakė į žiūrovų klausimus.

Šio projekto metu vyresnių klasių moksleiviai iš visos Lietuvos su profesionalių režisierių pagalba galėjo kurti trumpametražius filmus. Šiose dirbtuvėse šiais metais mokėsi kurti filmus 30 moksleivių. Tarp jų – Antano Smetonos gimnazijos mokytojos Jolitos Šlepetienės mokinė Deimantė Vilkelytė.

Jos sukurtas filmas „Adomas ir Ieva“ Ukmergėje, susitikime su filmų kūrėjais buvo parodytas pirmas. Po jo autorė apie filmą pasakojo: „gyvenime trūksta meilės, jos ieškoma. Todėl, kaip Biblijoje, iš šonkaulio susikuri sau Ievą“.

Šis edukacinis renginys – tai, tarsi, trumpa įžanga prieš sekančiais metais į Ukmergę atkeliaujantį vieną didžiausių kino festivalių „Kino pavasaris“.

Arvydas Pėšina