Pradinis Lietuvos naujienos „Keliauk Lietuvoje“ kviečia siūlyti šių metų turizmo sėkmingiausiuosius: kas vertas apdovanojimo?

„Keliauk Lietuvoje“ kviečia siūlyti šių metų turizmo sėkmingiausiuosius: kas vertas apdovanojimo?

527
0

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ kviečia gyventojus ir turizmo asociacijas siūlyti turizmo projektus, vietoves, paslaugų teikėjus, organizacijas bei asmenybes, kurie labiausiai prisidėjo prie turizmo plėtros ir buvo ryškiausiai matomi 2023-aisiais metais. Turizmo ekspertų komisija iš pasiūlytų nominantų atrinks po tris kandidatus 9 nominacijose, kurių laimėtojai po visuomenės balsavimo bus apdovanoti jau tradicija tampančiuose turizmo apdovanojimuose „Turizmo sėkmingiausieji 2023“.

„Turizmas ne tik skatina ekonomiką, tačiau taip pat stiprina šalių bendradarbiavimą, padeda sukurti daugiau galimybių gyventojams, verslams ir investuotojams. Kviečiu atsakingai atiduoti savo balsą, nes tai padės užtikrinti, kad turizmo sektoriaus darbuotojų indėlis į šį sektorių būtų matomas bei įkvėptų visus šio sektoriaus dalyvius siekti maksimalių rezultatų“, – sako LR ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Pasak „Keliauk Lietuvoje“ vadovės Olgos Gončarovos, šie metai Lietuvos turizmui buvo augimo metai. Per juos buvo nemažai ryškių įvykių, iniciatyvų ir asmenybių, kurios nusipelnė būti įvertintos.

„Turizmo apimtys Lietuvoje nenustoja augti ir artėja prie ikipandeminio lygio, o to nebūtų be visos rinkos dalyvių iniciatyvos, nuolatinio darbo ir tikėjimo tuo, ką daro. Siekiant tinkamai įvertinti visų metų pastangas populiarinant turizmą Lietuvoje ir už jos ribų, kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir siūlyti kandidatus į turizmo sėkmingiausiuosius“, – sako O. Gončarova.

Vien per antrąjį šių metų ketvirtį turistų skaičius Lietuvoje augo 1,5 proc., lyginant su atitinkamu ketvirčiu pernai, ir viršijo 1,6 mln. Sparčiausiai daugėjo turistų iš Europos Sąjungos – mūsų šalį jų per metus aplankė net trečdaliu daugiau. Prioritetą kelionėms po Lietuvą teikia ir patys lietuviai. Du iš trijų „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu atliktame vietinio turizmo tyrime apklaustų 18-74 metų respondentų (66 proc.) nurodė pagrindines savo metų atostogas praleidžiantys Lietuvoje.

Pirmą kartą gyventojai galės siūlyti turizmo sėkmingiausiuosius

Pasak „Keliauk Lietuvoje“ vadovės, šiemet konkurso organizatoriai pirmą kartą atveria kandidatų nominavimą visuomenei. Iki šiol kandidatus siūlydavo tik turizmo asociacijos, kurioms ir šiemet palikta ši galimybė. Tikimasi, kad platesnis siūlytojų ratas leis pastebėti ir įvertinti daugiau turizmo iniciatyvų.

„Keliauk Lietuvoje“ pasiūlymų laukia nuo spalio 3 d. iki spalio 17 d. 24.00 val. Kandidatus  kviečiama siūlyti  užpildant apklausos anketą.

Šiemet  konkursui „Turizmo sėkmingiausieji 2023“ nominantai siūlomi net į 9 nominacijas. Tai „Metų turizmo ambasadorius“, „Sėkmingiausias žiniasklaidos projektas, skatinantis keliones į Lietuvą arba Lietuvoje“, „Sėkmingiausias turizmo projektas, garsinant Lietuvą užsienyje“, „Sėkmingiausias turizmo projektas Lietuvoje“, „Sėkmingiausias kelionių organizavimo paslaugų teikėjas“, „Sėkmingiausias apgyvendinimo paslaugų teikėjas“, „Sėkmingiausias maitinimo paslaugų teikėjas“, „Sėkmingiausia turizmo traukos vietovė“ ir „Metų turizmo inovacija“.

Kandidatai turi būti įgyvendinę veiklą, susijusią su turizmu, kuri davė apčiuopiamų rezultatų arba prisidėjo prie turizmo populiarinimo Lietuvoje ar užsienyje. Detalesnė informacija apie kriterijus kandidatams pateikiama apklausos anketoje.

Visuomenės ir turizmo asociacijų pasiūlytas kandidatūras vertins turizmo ekspertų komisija. Daugiausiai komisijos balų surinkę nominantai bus paskelbti apdovanojimų internetiniame puslapyje, o visuomenė išrinks sėkmingiausius balsuodama.

Laimėtojai bus paskelbti ir apdovanoti tarptautinės turizmo parodos „Adventur“ metu. Jiems bus įteiktos simbolinės turizmo vėtrungės.

Pernai metais Turizmo ambasadore tapo Julija Janus, sėkmingiausiu žiniasklaidos projektu  – LRT laida „Draugiška Lietuva“, garsinančiu Lietuvą projektu užsienyje „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, sėkmingiausiu turizmo projektu Lietuvoje „Lukiškių kalėjimas 2.0“, sėkmingiausiu paslaugų teikėju UAB „Baltic Travel Group“, sėkmingiausia turizmo traukos vietove – Birštonas, turizmo inovacija – „Fluxiškos ekskursijos“. Vietinių turistų simpatiją pelnė Pakruojo dvaras.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia