Pradinis Gyvenimas Patarimai Kaip apsaugoti vaikus nuo peršalimo ligų?

Kaip apsaugoti vaikus nuo peršalimo ligų?

5023
0

Artėjant permainingiems rudens orams dažna šeima, auginanti mažamečius vaikus, jaučia nerimą dėl prasidedančio peršalimų ligų sezono. Vaikai, greičiausiai, ir vėl sirgs. Tačiau yra vaikų, kurie serga labai retai, o jei suserga – pasveiksta labai greitai. Ką šios šeimos daro kitaip?

egle-su-seima_k-kasmauskienes-nuotraukaEglė Mažeikienė-Periokaitė (22 m.) su vyru augina dvi dukras: 3 m. Adriją ir 2 mėn. Ariją Mają (abi mergytės neskiepytos). Eglė sako, kad jos šeimoje grūdinimasis yra geriausia priemonė apsaugoti vaikus nuo visų ligų: „Leidžiu Adrijai lakstyti basomis kojomis. Mums batai reikalingi tik einant į miestą, visą kitą paros dalį ji laksto basa. Kartais peršalimo ligos neaplenkia ir mūsų. Tokiu atveju visada padeda šilta arbata su medumi (apie 1-1,5 l per dieną) ir jūros vandens procedūros į nosytę. Mažoji Arija Maja jau nardo vonioje, pradėjome daryti dinamines mankštas padedami akušerio Romualdo Šemetos. Tai irgi stiprina kūdikio imuninę sistemą ir apsaugo jį nuo peršalimo ligų“.

juozas-su-seima_j-dapsausko-asmeninis-archyvas

Ieva ir Juozas Dapšauskai augina du vaikus: beveik 4 m. Danielių ir 1 m. 3 mėn. Liepą.

„Vaikų nuo peršalimo ligų nesaugau, bet kai suprantu, kad kažkas vyksta, griebiuosi pirmosios pagalbos – pradedu naudoti eterinius aliejus: arbatmedžio aliejumi palašinu vaikų rūbus, patalynę, po namus paskleidžiam eterinių aliejų kvapus. Labai džiaugiuosi, kad to dažniausiai ir užtenka. Kai vis dėlto pradeda sloga bėgti, maudom vaikus vonioje įlašinę eukalipto aliejaus. Pakilus temperatūrai aš laukiu, stebiu. Dažniausiai taip viskas ir baigiasi“, – šypsosi Ieva ir priduria, kad vadovaudamasi šiuo metu turima informacija šeima nusprendė vaikų neskiepyti.

sigita-su-ema_k-kasmauskienes-nuotraukaMano šeimoje yra trys vaikai: 18 m. Greta, 15 m. Mantvydas ir 3 m. Ema. Vyresnieji patys tvarkosi su savo bėdomis: kas šaltu dušu ir sportu, kas maistą prisižiūri, kas vaistus nusprendžia gerti. Ema nėra skiepyta, per 3 metus rimtai nesirgo. Keletą kartų buvo užpuolusi sloga ir kosulys, tačiau per keturias-penkias dienas viskas baigiasi savaime. Du kartus buvo pakilusi temperatūra. Pakilus temperatūrai iki 39 laipsnių neduodu jokių vaistų, kūnas pats greitai susitvarko ir per parą temperatūra dingsta.

Pastebėjau, kad tik prasidėjus slogai (kad ir kokia ji stipri bebūtų), vaikui labai naudinga kuo daugiau būti gryname ore ir daug judėti. Jei kosulys stipresnis, nusiperkame islandinės kerpenos pastilių ar pageriam juodojo šeivamedžio žiedų arbatos. Saujelę jų kiekvienais metais prisirenkame prie Šventosios upės. Turime puikią šeimos gydytoją, pas kurią jau nebuvome porą metų, bet kuri, esant reikalui, visada patars kaip apsieiti be vaistų.

spalio-08-d-kvietimas-tevams_vaistiniai-augalai2016 m. spalio 08 d. 11 val. kviečiame šeimas į edukacinį užsiėmimą Skautų slėnyje, Sukinių kaime, Ukmergės raj. Jo metu savo žiniomis apie vaistinius augalus ir priemones, padedančias vaikams atsikratyti peršalimo ligų dalinsis žolininkas Ramūnas Daugelavičius, o Ukmergės šeimų bendruomenės „Sąmoninga tėvystė“ mamos pasidalins savo patirtimi saugant vaikų sveikatą ir stiprinant jų imunitetą. Vaikai tuo metu galės dalyvauti žygyje į mišką, kūrenti laužą ir kepti jame bulves.

Būtina išankstinė registracija telefonu 8 652 98536 (Asta), nes vietų skaičius ribotas. Daugiau informacijos rasite http://vejosalis.lt/naujienos

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia