Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip apsaugoti savo akis nuo kompiuterio?

Kaip apsaugoti savo akis nuo kompiuterio?

248
0

Ar didžiąją dienos dalį praleidžiate prie kompiuterio ar su telefonu rankoje? Turime jums blogų žinių, apie kurias jau tikriausiai žinote: gali nukentėti jūsų regėjimas. Ilgalaikis mėlynos šviesos poveikis sukelia akių dirginimą, susikaupimo sumažėjimą, galvos skausmą, taip pat gali sukelti miego problemų. Kompiuterio akiniai gali būti vienu iš geriausių sprendimų šioje situacijoje.

Ar verta pirkti kompiuterio akinius? Dėl savo darbo pobūdžio daugelis vartotojų yra priversti žiūrėti į ekraną bent 8 valandas per dieną. Akių specialistai sutinka, kad mėlyna LCD ekranų šviesa gali sukelti nuolatinį regėjimo pablogėjimą, nuovargį, galvos skausmą bei miego kokybės pablogėjimą.

Dažniausiai po visos dienos prie kompiuterio išsausėja akys, pablogėja regėjimo lauko ryškumas arba jame matome dėmes, kartais matome net dvigubą vaizdą ir skauda galvą. Daug valandų prie monitoriaus praleidžiantys žmonės gali kentėti nuo koncentracijos sutrikimų, deginimų, ašarojimų, perštėjimų ir akių paraudimų. Be to, dažnai gali kilti problemų palaikant tinkamą akies paviršiaus drėkinimą, todėl gali atsirasti vadinamasis sausų akių sindromas. Visa tai gali turėti įtakos nuotaikos pablogėjimui ir koncentracijos problemoms, o tai turi tiesioginės įtakos mūsų efektyvumui darbe.

Be to, monitorių skleidžiama mėlyna šviesa sukelia melatonino – hormono, atsakingo už teisingą miego ritmą – gaminimo sutrikimus organizme. Todėl kompiuterių, nešiojamųjų kompiuterių ar mobiliųjų telefonų naudojimas prieš miegą gali sukelti užmigimo ar net nemigos problemų.

Pasireiškus pirmiesiems simptomams, dažniausiai siekiame drėkinančių lašų, akis stengiamės apsaugoti reguliariai darydami pertraukėles darbe ir užsidedame specialius ekrano filtrus. Deja, laikui bėgant sveikatos problemų daugėja ir ankstesni apsaugos nuo jų būdai nustoja būti veiksmingi.

Prieš tai įvykstant, verta pasirūpinti papildoma, efektyvia akių apsauga nuo monitorių šviesos – specialiais kompiuterio akiniais. Jei pastebėjote bet kurį iš aukščiau paminėtų simptomų, akiniai su kompiuteriniu filtru tikrai jums. Šiuo metu jų galima rasti daugelio optikų pasiūloje, itin populiarūs lęšiai ar akiniai monitoriams yra lengvai prieinami internetu.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia