Pradinis Lietuvos naujienos Jau galima išbandyti, kaip veikia skaidriai dirbančiojo ID

Jau galima išbandyti, kaip veikia skaidriai dirbančiojo ID

975
0
sodra
vilkmerge.lt nuotr.

Nuo balandžio 1 d. visi statybvietėse dirbantys asmenys – įdarbinti pagal darbo sutartį, vykdantys savarankišką veiklą ir komandiruoti į Lietuvą iš kitų šalių – privalės turėti skaidriai dirbančiojo asmens identifikavimo kodą. Statybininko identifikavimui bus naudojama „Sodros“ sistema – išbandyti jos veikimą prisijungus prie asmeninės paskyros gyventojui arba draudėjui galima jau dabar.

Kiekvienas fizinis asmuo, statybvietėje atliekantis statybos darbus, nuo šių metų balandžio 1 dienos privalės turėti galiojantį skaidriai dirbančiojo ID kodą, suformuotą „Sodros“ sistemoje pagal „Sodros“ turimus duomenis apie asmens darbo santykius, savarankišką veiklą, komandiravimą.

Kode bus užšifruoti šie duomenys: darbuotojo statusas, jo vardas, pavardė,  darbdavio (draudėjo) pavadinimas, juridinio asmens kodas (jei jo neturi – draudėjo kodas), o jeigu darbdavys (draudėjas) yra fizinis asmuo – draudėjo vardas ir pavardė.

Savo skaidriai dirbančiojo tapatybės kodą galės gauti kiekvienas asmuo prisijungęs prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui (meniu skiltyje kairėje pasirinkęs meniu punktą „Skaidriai dirbančiojo ID“) arba asmeniškai atvykęs į bet kurį „Sodros“ priimamąjį (būtina išankstinė registracija). Skaidriai dirbančiojo asmens identifikavimo kodas bus išduodamas iškart – asmuo, prisijungęs prie „Sodros“ informacinės sistemos, kodą galės atsisiųsti realiuoju laiku.

Taip pat darbuotojui skaidriai dirbančio asmens tapatybės kodą galės gauti darbdavys, prisijungęs prie savo „Sodros“ paskyros draudėjui (skiltyje „Ataskaitos“ pasirinkęs „S54. Informacija apie suteiktus Skaidriai dirbančiojo ID“). Vienos užklausos metu darbdavys galės atsisiųsti daugiau nei vieną skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodą.

Skaidriai dirbančiojo ID kodą bus galima atsisiųsti įrenginyje (mobiliajame telefone, kompiuteryje ir pan.) arba atsispausdinti ant popieriaus. Kodo galiojimas bus tikrinamas panašiu principu, kaip galimybių pasas – nuskaitant QR kodą. Tam tikslui bus naudojama nemokama mobili programėlė, kurią tikrintojai galės atsidaryti interneto naršyklėje savo mobiliajame telefone, planšetėje ar kituose įrenginiuose: https://www.sodra.lt/tikrinti.

Pareigą tikrinti kodą turės Valstybinė darbo inspekcija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, policija, taip pat statytojas (užsakovas) ar jo vienas įgaliotas rangovas, pats asmuo, kuriam suteiktas skaidriai dirbančiojo asmens identifikavimo kodas arba savo iniciatyva, gali leisti patikrinti kitam asmeniui.

Statytojas (užsakovas) arba jo vienas įgaliotas rangovas turės užtikrinti, kad visi statybvietėje esantys asmenys būtų identifikuoti: statybos darbus atliekantys darbuotojai, savarankišką veiklą vykdantys asmenys bei kiti statybvietėje esantys asmenys, neatliekantys statybos darbų.

Kiti statybvietėje esantys asmenys, kurie neatlieka statybos darbų, statybvietėje galės būti tik turėdami statytojo (užsakovo) ar jo vieno įgalioto rangovo nustatytą identifikavimo priemonę ir užregistruoti, nurodant jų atvykimo į statybvietę pradžios laiką bei atvykimo priežastį.

Išsamią informaciją apie skaidriai dirbančiojo ID rasite čia.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia