Pradinis Gyvenimas Išvyka į Druskininkus

Išvyka į Druskininkus

3723
0

Birželio 9 d. LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ nariai keliavo į Druskininkus. Pradėjome vykdyti Ukmergės rajono savivaldybės remiamą sveikatinimo projektą „Sveikatos raktas – tavo rankose!“ LPS „Bočiai“ Druskininkų miesto bendrija šiame projekte yra mūsų partneriai.

Iš anksto buvo suplanuotas lankymasis Karolio Dineikos sveikatingumo parke. Mus pasitiko Druskininkų gidų asociacijos pirmininkas Antanas Lankelis. Parko kūrimosi istorija siekia 1924 m. Druskininkai, tada priklausantys Vilniaus kraštui, buvo tuo metu okupuoti lenkų. Čia mėgo lankytis Lenkijos maršalas Juzefas Pilsudskis. Jo asmeninė masažuotoja Eugenija Levicka tapo sveikatingumo parko kūrimo pradininke. Kaip pasakojo gidas, 6 hektarų ploto pušyne buvo įkurtas privatus gydytojos E. Levickos saulės vonių parkas, kurį sudarė du atviri maudymosi baseinai suaugusiems, baseinas vaikams, lauko soliariumai, keletas gimnastikos ir sporto aikštelių, vandentiekio bokštas. Užsiėmimai aktyvia veikla, sportu, saulės ir oro voniomis propagavo sveiką gyvenseną ir gydymą be vaistų. Parkas buvo išgarsintas visoje Lenkijos teritorijoje. Gidas pasakojo, kad tais laikais per dieną čia užsukdavo apie 3 tūkstančiai lankytojų. Veikla parke, mirus E. Levickai, po dešimties metų sustojo.

1952 m. plečiant kurortą, buvo įsteigta naujoviška gydymo įstaiga − gydomosios fizinės kultūros parkas. Parko vadovu buvo paskirtas gydomosios fizinės kultūros, sveikos gyvensenos pradininkas Karolis Dineika. Tai buvo naujas parko klestėjimo laikotarpis. Po nepriklausomybės atkūrimo parkas sunyko, tačiau vėliau pradėti jo gaivinimo darbai. 2015 m. parkas, kurio plotas apie 15 hektarų, buvo oficialiai atidarytas lankymui.

Pasukome laiptais prie Ratnyčėlės upelio. Gidas pajuokavo, kad mankštos atlikimui nelabai turime laiko, todėl nulipimas ir užlipimas 42 laipteliais yra unikali mankštinimosi forma, kuri turi didžiulę naudą sveikatai. Lipimas laiptais gerina širdies kraujagyslių pajėgumą, sudeginama dvigubai daugiau kalorijų per minutę nei bėgiojimas. Užkeliant pulsą, lipimas laiptais apsaugo nuo aukšto kraujospūdžio, svorio augimo, arterijų užsikimšimo, taip pat treniruoja raumenis ir kaulus. Net ir lipant lėtu tempu, sveikata ir fizinis pajėgumas gerėja žymiai sparčiau. Gidas siūlė specialiai laipioti laiptais apie 7 minutes kasdien, pradedant nuo kelių aukštų ir palaipsniui aukštų skaičių didinti.

Paklausėme Ratnyčėlėje įrengtų vandens kaskadų ošimo. Gidas papasakojo apie galimas jonoterapijos procedūras pastate virš upelio, apie esamus dozuoto vaikščiojimo takus, esamus įrenginius stiprinti sveikatai, pėdų refleksoterapiją. Neišbandėme to praktiškai, nes dėl sanitarinių normų takai neveikia. Gidas plačiau papasakojo apie vaikščiojimo basomis įvairiais paviršiais naudą. Iš veikiamų nervų sistemos zonų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvizuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. O masažuojamų taškų pėdose yra 38.

Vaikščiodami parko takais, kvėpuodami gydomaisiais pušų, kadagių, gausių gėlynų nuostabiais atpalaiduojančiais, gydomaisiais kvapais, pamiršome kelionės nuovargį, atgavome jėgas. Klausydamiesi A. Lankelio vardinamų sveikatos stiprinimo būdų, įtvirtinome nuostatą, kad rūpintis savo sveikata turime patys. O tam reikia visai nedaug pastangų, reikia tik mūsų pačių didesnės motyvacijos.

Vyresniame amžiuje labai svarbūs ne tik fiziniai, bet ir psichologiniai sveikatos aspektai. Čia labai svarbus senjorų tarpusavio bendravimas, draugų palaikymas, žinojimas, kad esi svarbus ir reikalingas. Klubo narių išvyka į Druskininkus to ir buvo siekiama. Bendravimas neapsiribojo ekskursija po K. Dineikos parką. Druskininkų senjorai pakvietė klubo narius į jų organizuotą šventę „Draugystės pynė“. Čia susirinko senjorai iš Kauno, Alytaus, Vilniaus bendrijos Vilkpėdės ir Šeškinės skyrių. Ir dalyvius, ir žiūrovus pasveikino Druskininkų bendrijos pirmininkė Zita Jančiauskienė. Visus sveikino Druskininkų miesto mero pavaduotojas Linas Urmanavičius. Mūsų klubo pirmininkė Valerija Naraškevičienė dėkojo Druskininkų senjorams už bendradarbiavimą, džiaugėsi prasmingai leidžiamu laiku kurorte. Vyko šventinis koncertas. Koncertinėje programoje dalyvavo Ukmergės kultūros centro bočių moterų vokalinis ansamblis „Lyra“ (vad. Birutė Verbickienė), dainavo Valmantas Naraškevičius, šoko klubo ratelis „Radasta“ (vad. Romualda Morkūnienė).

Dėkojome šeimininkams už priėmimą. Atsisveikinome iki susitikimo šventėje „Dainuok, Lietuva!“ Kernavėje.

Janina Badokienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia