Pradinis Švietimas Jaunimėlis Iššūkis ketvirtokams

Iššūkis ketvirtokams

2329
0

Mes gyvename nuolat besikeičiančių naujųjų technologijų pasaulyje. Gerai žinomas, bet pasenusias keičia patobulintos ar naujos. Šiame kaitos procese kūrėjais tampa ir mokiniai – taip jie priima įdomius iššūkius.

Senamiesčio pagrindinės mokyklos 4a klasės mokiniai susidomėjo konkursu „Sukurkime eismo taisykles skraidantiems automobiliams greičiau nei Amerikos kosminių tyrimų agentūra (NASA)“. Ketvirtokai Robotikos būrelyje, kurio vadovas direktoriaus pavaduotojas ugdymui V. Krištaponis, iš Lego kaladėlių sukonstravo skraidančio automobilio modelius. Geriausiai pavykęs Sido Markausko skraidūnas buvo išrinktas demonstruoti konkurse.

Mokinių kūrybiškumas taip pat atsiskleidė dailės pamokoje, kai jie piešė skraidančius automobilius ir pasirinkto modelio eskizus. V. Vaicekauskaitės, M. E. Vaišvilės, D. Morozov ir A. Kirvelaitės darbeliai buvo išsiųsti konkurso organizatoriams.

Daugiausia diskusijų mokiniams sukėlė eismo taisyklių kūrimas, kur svarbiausia buvo skrendančių žmonių saugumas ir aplinkos išsaugojimas. Po ilgų debatų ir derybų buvo atrinkta 12 tiksliausių. Talkinant anglų kalbos mokytojoms L. Leščiuvienei ir J. Piragienei ketvirtokai kūrė savo veiklos pristatymą anglų kalba ir jį nufilmavo.

Iš 40 konkurse dalyvavusių komandų Senamiesčio pagrindinės mokyklos ketvirtokai buvo atrinkti į devynetą geriausių ir kūrybiškiausių Lietuvos mokyklų komandų. Mokiniai ir jų tėveliai dėkoja mokyklos direktoriui A. Kerzai už suteiktą galimybę dalyvauti konkurso finale.

Baigiamajame renginyje Tech Park‘e Vilniuje ketvirtokai rungėsi planšete valdydami robotą EV3. Mūsų komandai sekėsi geriausiai. Jų valdomas robotas saugiausiu atstumu priartėjo prie objekto ir jo nenumušė. Visos ketvirtokų komandos prisistatė, demonstravo skraidančių mašinų modelius, eskizus, vertino kitų pasirodymus. Mokytojų, mokinių ir vertinimo komisijos susumuoti rezultatai nudžiugino visus. Mokiniai gavo daug dovanų: diplomą, patekusiems į konkurso finalą, SPA maudynes Birštone, Lego rinkinukus, Lietuvos herbo Vyčio dėliones, enciklopediją „Super gyvūnai“.

Konkurse ketvirtokai patyrė daug jaudulio, bet savo sugebėjimų demonstravimas ir įgyta patirtis suteikė jiems pasitikėjimo savimi ir daug teigiamų emocijų.

Senamiesčio pagrindinės mokyklos 4a klasės mokytoja Žydrūnė Karankevičė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia