Pradinis Švietimas Integruota pamoka „KRISTIJONO DONELAIČIO „METAI“ KITAIP”

Integruota pamoka „KRISTIJONO DONELAIČIO „METAI“ KITAIP”

2412
0
dav

Kristijonas Donelaitis ir jo didaktinė poema „Metai“ sunkiai įkandamas literatūros klasikos kūrinys šiuolaikiniam jaunimui. Beje, lietuvių tautos poetas Justinas Marcinkevičius teigė, kad Donelaitį prisijaukino tik universitete.

Šiandienos jaunuoliui skaityti ir suprasti tekstą, kuris parašytas daugiau kaip prieš du šimtus metų, yra labai sudėtinga, o kur dar turinio prasmė. Taigi sausio mėnesį Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos: Laimutė Bytautienė, Jovita Šniokienė ir Vida Šidlauskienė, vadovaujamos Violetos Puzarienės, trečių klasių gimnazistams vedė integruotą lietuvių, istorijos, biologijos bei bendrųjų kompetencijų pamoką „Kodėl svarbu išsaugoti bendruomenę, kaip joje gyventi?“

Šioje pamokoje mokiniai analizavo K. Donelaičio epinės poemos „Metai“ ištraukas socialinio konteksto aspektu, klausėsi istorijos mokytojos Reginos Atkočiūnienės mokinės parengto pranešimo, apie XVIII a. Mažojoje Lietuvoje vyravusią istorinę situaciją, biologijos mokytojo Raimundo Platukio, apie gamtoje vyraujančius bendruomenės santykius, gimnazijos direktoriaus, kaip mokyklos bendruomenės vado, Valentino Gendvilio pasakojimo. Viską apjungę gavome puikų rezultatą, pažvelgėme į mokinį ir jį supantį pasaulį kaip į nedalomą visumą.

Patirti įspūdžiai ir išgyvenimai šioje pamokoje atvėrė mokiniams kitokį požiūrį į ugdymąsi. Šią pamoką gimnazistai įvertino puikiai, pabrėždami, kad ingegruotas ugdymas padeda ugdyti socialią ir kūrybingą asmenybę. Tai didžiausias ir svarbiausias mūsų gimnazijos siekis.

J. Basanavičiaus gimnazijos informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia