Pradinis Aktualijos Pranešimai Į Šypsenų slėnį – tik su geromis emocijomis

Į Šypsenų slėnį – tik su geromis emocijomis

5247
3

dsc00538Kol valdžios vyrai ukmergiškius maitina vizijomis, Šventupės miestelio bendruomenė nesėdi sudėjus rankų. Teko lankytis įdomioje vietoje apie kurią ukmergiškiai tikrai yra girdėję, bet ne visi yra matę. Tai Šventupės kempingas. Kodėl būtent čia ir būtent dabar? Nes Šventupės bendruomenė parodė puikų pavyzdį, kaip turint noro ir idėjų, galima jas ir įgyvendinti.

Šventupės kempingas buvo įrengtas 2013 metais pagal projektą „Šventosios upės trasos Ukmergės rajone pritaikymas turizmui”. Penkerių metų laikotarpiui kempingas buvo išnuomotas UAB „Viaplastas”, tačiau praėjus vos dviems metams nuomininkas paprašė sutartį nutraukti. Paskelbus naują nuomos konkursą, Šventupės bendruomenė išsinuomojo iš Ukmergės rajono savivaldybės Šventupės kempingą ir siekia jį padaryti lankomiausiu turistiniu objektu ne tik Ukmergės rajone, bet ir Lietuvoje. Daugelis skeptiškai nusijuoks, suabejos, bet tam ir kalbame su Šventupės bendruomenės pirmininku Vytautu Marčausku bei pagrindiniu idėjų generatoriumi VšĮ „Inovacijų poligonas” direktoriumi Rimantu Varanausku, kurį atrado ne pati bendruomenė, o pačią bendruomenę susirado būtent pats Rimantas, išvydęs LRT laidą, kurioje buvo pasakojama apie šią bendruomenės iniciatyvą.

Kaip pasakoja R. Varanauskas, viskas gyvenime prasideda nuo idėjų.

„idėjų mes turime visi, bet ne visi sugebame ir išdrįstame jas įgyvendinti.”

Šventupės bendruomenės pirmininkas V. Marčauskas užimtumo stoka nesiskundžia. „Veiklos turime daug, bet pagalvojome, kad gyvename gražioje vietoje, taigi reikia patiems ir išnaudoti tas galimybes. Šventupė graži vieta, iki tol, kol mes nesugalvojome užsiimti šia veikla, visi pravažiuodami matydavo tik daugiabučius, bet čia yra ką veikti: yra dvaras, parkas, Šventupės kempingas, šaltinis, apie kurį tikiu net ne visi žino. Šventupės kempingo veikla savivaldybei nepasiteisino, bet mes rizikuojame, nes nepabandžius, vėliau gailėsiesi, kodėl nepabandei. Savo veikloje taip pat planuojame visiškai eliminuoti alkoholį.”.

R. Varanauskas entuziastingai pristatė planuojamas veiklas. „Idėjų yra begalė. Gera mintis turi rasti gerą laiką, gerą vietą ir žmones. Jei šie trys dalykai sutampa, iš to gali išsivystyti kažkas įdomaus. Kai pamačiau LRT laidą apie šią bendruomenę ir jų planuojamą veiklą, pagalvojau: „Drąsūs žmonės”. Daryti verslą bendruomenei nėra lengva. Čia yra graži vieta, bet ji ganėtinai nutolusi nuo pagrindinių srautų, kad pritraukti žmones reikia sukurti gerą verslo planą, kad ir elementarų: iš kur tie srautai bus, kiek jų bus per metus, ar atsipirks visos išlaidos. Akivaizdu, kad verslo čia būti nelabai gali, net jei tam panaudoti alkoholį ir t.t. Mintis kilo tokia, kad būtų galima padaryti papildomą trauką: sukurti originalų, nestandartinį objektą ir tam tikrą turinį, kuris trauktų žmones. Apjungus tuos dalykus, atsirastų ir pajamos, ir verslas ir bendruomenei būtų geriau. Idėjai vystyti visa infrastruktūra jau yra: aptverta teritorija, kameros, gera prieiga, komunikacijos, ryšiai. Taip pat svarbu, kaip į tokius sumanymus žiūri ir partneriai, ar jie tik sėdės sudėję rankas, ar ir patys prisidės, nes idėjos įgyvendinimui reikalingi ir žmogiškieji ištekliai. Man džiugu, kad radome bendrą kalbą su bendruomene, pakankamai atsirado susidomėjusių žmonių ir Ukmergėje.

Mes viską praktiškai pradedame nuo nulio. Savivaldybės investicija tik infrastruktūra, o tai jau irgi duoda gerą pradžią. Dabar mes dėliojamės iš kur gali ateiti pajamos. Vienok, niekas nesidaro iš karto, tam reikia laiko. Esame numatę, kad Šypsenų slėnio veikla turėtų startuoti jau kitų metų pavasarį arba vasarą. Savo veikla planuojame apsistoti ne tik kempinge, bet plėstis ir per visą Šventupės miestelį. Žinoma, savo veikla nenorime užgožti kempingo veiklos, nes yra įsipareigojimai ES struktūriniams fondams, tačiau ir ši paslauga labai sėkmingai gali gyvuoti. Norime sukurti sinergiją, kad vienas objektas, padėtų kitam.

Kviečiame visus ukmergiškius ir Lietuvos gyventojus atvykti ir atnešti čia savo gerą emociją, kad tuo galėtų pasidžiaugti ir kiti. Juk šypsenos ir geros emocijos nieko nekainuoja. Daug maloniau duoti, nei gauti, tokiu principu ir bandysime vadovautis. Kviečiame visus, turinčius gerų idėjų, minčių, atnešti jas čia, vietos joms tikrai atsiras, ” – pasakojo R. Varanauskas, kuriam idėjų tikrai netrūksta.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad veikiame dar tik apie tris mėnesius, todėl tai, ką matote, tik pradžia”.

dsc00569 dsc00526dsc00541dsc00552dsc00532dsc00536dsc00542dsc00563dsc00522dsc00540dsc00533Akimirkos iš Šypsenų slėnio atidarymo:

20160924_165544fotke-5fotke-0120160923_155148fotke-8fotke-014fotke-015Hisilicon Balongfotke-020fotke-022img_20160924_111142img_20160924_115703img_20160924_133443img_20160924_133136img_20160924_133146img_20160924_140311

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia