Pradinis Gyvenimas Žmonės Gyvenimo džiazas virtualiu ritmu

Gyvenimo džiazas virtualiu ritmu

4445
0

anKas tai – virtualus asistentas?

Mildos organizuotas B. Jakučionytės knygos pristatymas Ukmergėje
Mildos organizuotas B. Jakučionytės knygos pristatymas Ukmergėje

Kai pasakai „virtualus asistentas“, daug kam neaišku, ar čia specialybė, ar profesija, ir ką apskritai tai reiškia. Nors, logiškai galvojant, tai suprasti būtų labai paprasta – asistentas, kuris nėra realus, o virtualus, tai yra „gyvena“ virtualioje erdvėje. Bet, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių… Tuomet prasideda klausimai: o tai kaip galima asistuoti, jei tavęs nėra šalia? Kaip tu dirbi? Kaip atsiskaitai vadovui? Ir t.t.

Iš tiesų virtualaus asistento darbas yra labai populiarus anglakalbėse šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Šiaurės Amerikoje, Australijoje, labai populiarėja Indijoje.

Virtualus asistentas paprastai apibrėžiamas kaip laisvai samdomas administravimo ir internetinio marketingo (ar kitokių paslaugų) specialistas, darbus atliekantis nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad jis naudoja savo išteklius (kompiuterį, internetą, telefoną ir t.t.), gali dirbti bet kurioje pasaulio šalyje (kur veikia internetas) bet kuriuo paros metu, o visi užsakymai ir darbai atliekami internetu, kartais tik bendraujant su klientu vien el. paštu.

Kaip ir kodėl aš tapau virtualia asistente?

Bičiulės Sonatos Ordės parodos atidaryme
Bičiulės Sonatos Ordės parodos atidaryme

Beveik 10 metų gyvenau Vilniuje, baigiau Vilniaus kolegiją ir Mykolo Romerio universitą, visos studijos buvo susijusios su turizmu ir viešbučiais. Taigi, tuos visus metus dirbau įvairiose kelionių agentūrose, o paskutinė darbo vieta buvo Stiklių viešbutis. Vos pradėjusi studijuoti ir susipažinusi su turizmo rinka, pradėjau svajoti, kad vieną dieną dirbsiu šiame viešbutyje. O svajonė išsipildė maždaug po 6 metų. Šiame prabangiame viešbutyje dirbau 4 metus, tačiau karjeros perspektyvų nebuvo, kadangi tai mažas, boutique stiliaus viešbutis, nedaug darbuotojų, vienintelė vieta, į kurią galėjau pretenduoti, buvo direktorės kėdė. Tačiau ji manęs netraukė, norėjosi kardinalių pokyčių gyvenime. Sakoma, kai ko nors labai nori, Visata padeda tau tai pasiekti. Taip atsitiko ir man.

Gyvenimas susidėliojo taip, kad grįžau į savo gimtąjį miestą – Ukmergę. Atsimenu, kažkas

Su kliente ir bičiule rašytoja Birute Jakučionyte
Su kliente ir bičiule rašytoja Birute Jakučionyte

gražiai mane pavadino „meilės emigrante“, dalis tiesos yra, tik dėl emigracijos nesutikčiau. Iš pradžių buvo labai sunku morališkai, kadangi iš vos ne prestižinės darbo vietos atsidūriau bedarbių eilėje Darbo biržoje… Bet, kadangi nuo mažų dienų buvau gana veikli ir nepasiduodanti užklupusiems rūpesčiams, ieškojau įvairių galimybių. Turėjau daug laisvo laiko, kurį leisdavau naršydama internete. Iš tiesų, dar dirbdama Stikliuose pradėjau svajoti apie darbą arba veiklą, kuri „nepririštų“ prie darbo valandų ir prie darbo vietos. Tiksliai atsimenu, kad buvau radusi internete informacijos apie virtualios asistentės veiklą ir netgi ja susidomėjau, bet, matyt, tada dar nebuvo laikas…

Mildos darbo priemonės - telefonas ir internetas
Mildos darbo priemonės – telefonas ir internetas

2014 m. vasarą Vilniuje startavo projektas „Išmani moteris“, kurį organizavo Versli Lietuva. Visą rugpjūčio mėnesį vyko įvairios paskaitos, buvo pristatinėjamos moterų sėkmės istorijos, merginos ir moterys galėjo užregistruoti ir savo idėją, susiburti į grupes bei vėliau gauti mentorių pagalbą ir konsultacijas. Viena iš mentorių, Daiva Pakalnė, pristatė savo sėkmės istoriją – virtualios asistentės veiklą Jungtinėje Karalystėje. Taigi, ši nauja koncepcija patraukė ne vienos jaunos moters dėmesį ir buvo užregistruota moterų grupė, kuri nusprendė pabandyti išplėtoti šią veiklą Lietuvoje. Aš, kaip ir reikėjo tikėtis, prisijungiau prie jų. Galiausiai, po daugybės susitikimų, nuolatinio bendravimo Facebook‘e, iš 19 merginų likome tik 7. Dar po kurio laiko, įvertinusios savo laiko ir finansines galimybes, nusprendėme kurti UAB, belikome tik 3.

Tačiau istorija čia tik prasideda. Galbūt dėl to, kad buvome visiškai nepažįstamos, susibūrusios iš trijų skirtingų miestų, su skirtinga patirtimi, su skirtingu požiūriu į gyvenimą, su skirtingais lūkesčiais, galbūt dėl ko nors kito, pamatėme, kad dirbti ir vadovauti visoms trims gana sunku. Todėl aš nusprendžiau pasitraukti. Teko viską pradėti iš pradžių. Nesakau, kad buvo lengva, bet sunkumai savotiškai užgrūdina. Užtrukau ilgiau nei planavau, bet savo svajonės neišsižadėjau. Žingsnelis po žingsnelio atsirado „Virtuali asistentė Milda“.

Ką aš veikiu?

Milda - S. Ordės kolekcijos veidas veidas
Milda – S. Ordės kolekcijos veidas veidas

Mano teikiamos paslaugos yra administracinės bei internetinio marketingo. Per kelerius darbo metus jau turiu sukaupusi gana didelę patirtį, kadangi visi klientai skirtingi, skirtingi jų pageidavimai dėl darbo. Pavyzdžiui, viena klientė parašė knygą ir kreipėsi į mane pagalbos. Teko viską sužinoti apie knygų leidybą, platinimo ir pardavimo niuansus. Ruošiau klientams prezentacijas, įvairius raštus, rengiau pasiūlymus, naujienlaiškius jų klientams. Turiu porą klienčių, kurioms administruoju jų internetines svetaines, socialinės medijos puslapius (Facebook, Instagram, Google+, LinkedIn ir pan.). Galima sakyti, „gyvenu“ Facebook‘e, todėl teikiu Facebook konsultacijas, kaip komunikuoti, kaip pasiekti daugiau fanų ir pan. Dažnai žmonės ir įmonės kreipiasi į mane su prašymu tiesiog surasti konkrečią informaciją bei, ją susisteminus, jiems pateikti. Turiu kolegų, su kuriais kuriame internetinius puslapius, logotipus, ruošiame marketingo strategijas, komunikacinę medžiagą, SEO ir t.t. Taip pat jau trečius metus iš eilės dirbu prie respublikinio konkurso „Kamštelių vajus“. Jo sumanytojai ir organizatorei Birutei Jakučionytei esu ne tik virtuali, bet, kai reikia, ir reali asistentė.

Kas naudojasi virtualios asistentės paslaugomis?

Virtualios asistentės paslaugomis naudojasi tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, tiek

Taip, čia ji, Milda. Retro įvaizdis
Taip, čia ji, Milda. Retro įvaizdis

naujos, tiek jau ilgai gyvuojančios įmonės. Iš esmės visi, kas nori turėti daugiau laiko šeimai, verslui, hobiui ar dar kažkam, gali naudotis šiomis paslaugomis. Tereikia tik pačius nemėgiamiausius, daugiausia energijos iš žmogaus reikalaujančius darbus ar užduotis deleguoti virtualiai asistentei.

Kodėl aš myliu savo darbą?

Myliu savo darbą dėl to, jog jaučiuosi pagaliau atradusi save, savo tikrąjį pašaukimą, pasiekusi savo svajonę. Kai gali padėti žmonėms savo patirtimi, žiniomis, įgūdžiais, yra labai smagu ir gera. Man virtualios asistentės veikla, galima sakyti, yra ir hobis, ir darbas, ir laisvalaikis. Sutinku daug įdomių žmonių, darbai nemonotoniški, laisvas darbo grafikas, galiu dirbti tiek namuose, tiek kavinėje, tiek parke ar net išvykusi į kitą šalį. „Tu dabar tiesiog džiazuoji gyvenime“ – kartą pasakė viena mano draugė.

Jei turite klausimų apie virtualios asistentės veiklą, galimybes, teikiamas paslaugas, o galbūt norėtumėte deleguoti keletą darbų, bet nežinote, nuo ko pradėti, susisiekime ir aš atsakysiu į visas jūsų užklausas:
– elektroniniu paštu:
milda@virtualiasistente.lt
– telefonu: 8 606 13263
– Facebook‘e: Virtuali asistentė Milda

Milda Auglytė

Žurnalo vilkmerge.lt medžiaga

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia