Pradinis Sportas Stalo žaidimai Europos klasikinių šachmatų čempionate Prahoje – ir ukmergiškė

Europos klasikinių šachmatų čempionate Prahoje – ir ukmergiškė

4141
0

5Praeitas pavasaris buvo labai sėkmingas Ukmergės sporto centro šachmatininkei  Agnei Mickūnaitei. Ji jaunučių žaibo čempionate, greitųjų šachmatų čempionate ir klasikinių šachmatų čempionate iškovojo sidabro medalius. Didžiausias ir labiausiai vertinamas  pasiekimas yra prizinė vieta klasikinių šachmatų čempionate. Agnė buvo pakviesta kartu su  Lietuvos rinktine dalyvauti rugpjūčio 17- 28 dienomis Prahoje vykusiame Europos klasikinių šachmatų čempionate.

Čempionate  dalyvavo rekordinis jaunųjų šachmatininkų skaičius 1309 iš 49 šalių. Daugiausia dalyvių  185 buvo iš organizatorių Čekijos respublikos  ir viena gausiausių delegacijų atvyko iš Rusijos- net 131 šachmatininkas.

Lietuvai atstovavo 16 šachmatinikų iš Lietuvos didmiesčių Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos. Ir tik aštuonmečių grupėje teisę atstovaut Lietuvai iškovojo mažųjų Lietuvos miestų Ukmergės ir Tauragės  šachmatininkai.

Organizatoriai paruošė įspūdingą varžybų atidarymą. Didžiulėje šachmatų lentoje buvo sužaista partija su  gyvais šachmatais. Šachmatus vaidinantys aktoriai  įdomiai ir išradingai sužaidė šachmatų  partiją. O vakare renginį vainikavo įspūdingi fejerverkai.

Dalyviai žaidė šešiose amžiaus grupėse ir beveik visosose grupėse laukė per šimtą varžovų. Reikėjo sužaisti devynias partijas, tik partiją kasdien, nes kova prie šachmatų lentos trukdavo daugiau nei keturias valandas.

Agnė Mickūnaitė žaidė gražias partijas, tik iki pergalių pritrūko patirties ir ištvermės. Klasikiniai šachmatai yra brangios varžybos, todėl Lietuvoje retai galim leisti jose dalyvauti. Ši spraga labiausiai ir jautėsi, nes po  dviejų  valandų žaidimo Agnė jausdavosi jau pavargus, ir laimėtas partijas pralošdavo darydama klaidas arba baigdavo lygiosiomis. Iš devynių partijų dvi pergalės, dvejos lygiosios ir Europos čempionate užimta 54 vietą. Panašūs pasiekimai visų Lietuvos šachmatinkų, o geriausiai sužaidė panevežietė Skaistė Šaumanaitė aštuoniolikmečių merginų grupėje iškovojo net 9 vietą. Visose amžiaus grupės nepralenkiami buvo Rusijos šachmatininkai iškovojo net po kelias prizines vietas.

Dalyvavimas turnyre ir Agnei, ir  trenerei Virginijai Savickienei suteikė daug patirties ir žinojimo ką turime toliau tobulinti ir dirbti per treniruotes. Juk Agnė dar tik antrokė ir tikiu,kad  ji džiugins visus savo laimėjimais, nes yra be galo gabi, darbšti ir turi daug noro mokytis naujų dalykų.

Ne tik patirties iš čempionato parsivežėme, bet ir daug  įspūdžių. Turnyrui įpusėjus turėjome poilsio dieną ir aplankėme vieną iš geriausių Europoje Prahos zoologijos sodą. Labai sužavėjo Bezdžionių sala ir Indonezijos džiunglės. Vaikų zonoje vaikams padaryta daugybė pramogų bei galimybė liesti gyvūnus. Sodas toks didelis, kad jame užtrukome visą dieną.

O beveik kasdien po sužaistų partijų vakarais vaikščiodavom po Prahos senamiestį. Jis taip pat nuostabus ir kasdien atrasdavom kažką naujo ir įspūdingo.

Už galimybę  sudalyvauti tokio lygio varžybose labai dėkojame Ukmergės sporto centrui,  UAB,,Baltukmės statyba”, draudimo brokerių bendrovės „Socialinės garantijos” Ukmergės skyriaus darbuotojams ir  Agnės tėveliams  bei jų draugams ir artimiesiems , kurie netik finansiškai parėmė, bet šiltai palaikė ir kasdien internete sekė Agnės kovas prie šachmatų lentos.

Virginija Savickienė

juodasisrikis.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia