Pradinis Švietimas Etnokultūros diena A. Smetonos gimnazijoje

Etnokultūros diena A. Smetonos gimnazijoje

2644
0

tautine-1

Lapkričio 25 dieną Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje vyko etnokultūros diena: pirmokai mokėsi pinti juostas, antrokai dalyvavo tautiniame rytmetyje, trečiokai rinko medžiagą gimnazijos muziejui.

Jau tradicinė tapo muzikos mokytojos ekspertės Jūratės Martinkutės organizuojama antrokų tautinė vakaronė. Šį kartą – tryliktoji. Burtų keliu klasėms atiteko etninis regionas, trys antros klasės ir viena mokytojų komanda turėjo pasiruošti paskirto regiono pristatymui: dainuoti, šokti, minti mįsles, paruošti tradicinį regiono stalą bei išmokyti žaisti žaidimų.

Reprezentuoti regioną mokiniai turėjo apsirengę tautiniais kostiumais, taip pristatydami to krašto išskirtinius bruožus, renginyje būta ir autentiškų regionų drabužių.

Aukštaičių viešnia buvo mūsų mokyklą baigusi Raminta Naujanytė, kuri atliko porą aukštaitiškų dainų bei tautodailininkas Valentas Butkus. Dzūkai į šventę pasikvietė buvusią lietuvių kalbos mokytoją Loretą Klivienę, kuri į renginio dalyvius kreipėsi tarmiškai. Pas suvalkiečius svečiavosi klasiokės Gintarės močiutė Liuda Babelienė, pasakojusi apie savo vaikystės kasdienybę bei šeimos papročius. Žemaičiai į renginį pasikvietė vieno iš bendraklasių Beno Strazevičiaus močiutė, kuri prisiminė laikus, kai mokėsi gimnazijoje ir užsiminė, jog labai norėtų čia dar sugrįžti. Taip pat renginyje dalyvavo Ukmergės lopšelio – darželio „Žiogelis“ auklėtinių grupė, kuri šventę papuošė gražiu šokiu.

Patiems mokiniams tai buvo kiek daugiau nei mėnesį užimantis pasirengimo procesas, kuris leido gilinti žinias apie Lietuvos etnografinių regionų dainas, šokius, kulinarinį paveldą, smulkiąją tautosaką ir tautinį kostiumą.

Urtė Stimburytė, IIa klasės gimnazistė
Oskaro Verbicko nuotraukos

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia