Eketėje besimaudantis policijos pareigūnas PRIĖMĖ SVEIKUOLIŲ IŠŠŪKĮ: 2017 metus praleis be alkoholio

  4364
  4

  Rolandas Butkus (43 m.), policijos pareigūnas iš Ukmergės, naujus metus pasitinka maudynėmis Šventosios upėje ir skatina tai daryti savo draugus. Gripo epidemijos Lietuvoje metu paprašėme jo pasidalinti savo patirtimi.

  Ledinis vanduo suteikia energijos

  Maudynės lediniame vandenyje mano gyvenime atsirado maždaug prieš 10-12 metų. Kartą, sėdint prie naujametinio stalo, į rankas pakliuvo laikraštis. Jame buvo parašyta apie sveikuolių maudynes sausio 1 d. Šventosios upėje. Su uošviu supratome, ką veiksime tą dieną. Nuo tada aš su Jumis ir kasmet stengiuosi įtraukti vis naujų draugų. Mano uošvis yra stačiatikis, pagal jo tikėjimo tradicijas sausio 19 d. yra Krikšto maudynės, kasmet jį palaikau, tą dieną maudomės kartu.

  Jausmas išlipus iš vandens yra neapsakomas, nepakartojamas, tarsi pasisemi energijos. Žodžiais to nepasakysi, tai reikia pajusti. Tarsi susilieji su gamta… Žiūrovai negali padaryti kokybiškų nuotraukų, nes rankos nuo šalčio dreba taip, kad nesuveikia fotoaparato stabilizavimo sistema, o tu stovi garuodamas ir jauti jėgų antplūdį.

  Ledinis vanduo nesukelia sveikatos sutrikimų

  Grūdinu kūną lediniu vandeniu, kad palaikyčiau ir stiprinčiau fizinę bei psichinę sveikatą. Apšilimo nedarau, žengiu į vandenį vien tik valios pastangomis. Pasakau sau, kad galiu ir darau tai. Darau tai dėl saves, todėl darau taip, kaip man patinka, kaip aš noriu. Kelis kartus bandžiau apšilti, bet didelio skirtumo nepajaučiau. Kai pasakai kam nors, kad maudaisi lediniame vandenyje, visiems kažkodėl atrodo, kad plaukioji kaip vasarą ežere. Tikrai taip nėra, užtrunki iki pusės minutės.

  Sveikatos sutrikimų (prostatos) neturi kilti, jei viską darai protingai. Niekada nelendu į vandenį pavartojęs alkoholio, nes jis slopina pojūčius, nepajusi kaip tuo metu reaguoja tavo organizmas. Niekada po maudynių nesijaučiau blogai, tik GERAI, LABAI GERAI, FANTASTIŠKAI!!!

  Grūdinis galima bet kada

  Manau, kad grūdintis galima pradėti bet kada, nebūtinai vasarą. Kiekvienas namuose turime ir šiltą ir šaltą vandenį. Prausiantis po dušu palaipsniui galima mažinti vandens temperatūrą, kol galiausiai vanduo taps visiškai šaltas. Tuo metu, kai Ukmergėje du kartus per metus atliekama katilinės profilaktika (ir nėra karšto vandens), esu tam pasiruošęs.

  Kasmet į ledines maudynes sausio 1 d. tenka atvesti naujų bičiųlių. Kai kurie ištikimai maudosi kartu jau kelis metus, kai kurie iš smalsumo. Taip, tai mano įtaka, tačiau nėra jokios prievartos, gal tik truputį įkalbinėjimo, „postūmio“. Kodėl tai darau??? Gal todėl, kad jie pajustų kažką naujo, neapsakomai gaivaus, tarsi „išsivalytų“, ištrūktų iš stereotipų gniaužtų, užsimirštų.

  Priimu iššūkį nevartoti alkoholio 2017 metais

  Alkoholis pirmos vietos mano gyvenime neužimaJ. Išgert išgeriu… Dėl ko vyrai geria? Manau, vieno atsakymo nėra, tai yra gan asmeniška, kiekvieno priežastys skirtingos. Kaip ir pasekmės.

  Mielai priimu Jūsų iššūkį – metai be alkoholio. Po metų pasidalinsiu įspūdžiais. Noriu naujų pojūčių. Kodėl nepabandžius? Metai taip greit praeina. Juk ne į ledinį vandenį įšokt :-).

  Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia