Pradinis Gyvenimas Dalyvavome latviškose Užgavėnėse

Dalyvavome latviškose Užgavėnėse

2187
0

Livani (Latvija) miesto savivaldybė turi gražią tradiciją – artėjant Užgavėnėms 21 kartą organizuoja Tarptautinį tradicinių kaukių festivalį, į kurį visada atvyksta apie 250 dalyvių.

Šiais metais festivalis vyko vasario 15 – 16 dienomis. Dalyvavo gausus būrys kolektyvų iš Latvijos, Estijos (Tartu), Baltarusijos (Minskas), Rusijos (Saratovas), Kamerūno (Jaundė). Atstovauti Lietuvai buvo pakviestas Ukmergės kultūros centro folkloro ansamblis „Pyniava“ (vad. Vilma Mulevičiūtė – Sabaliauskienė). Visi festivalio dalyviai turėjo pristatyti savo šaliai būdingas kaukes, paruošti programą, kurioje atsispindėtų Užgavėnių tradicijos ir papročiai.

Visi kolektyvai su savo dainomis, šokiais bei įvairiais kaukių pasirodymais džiugino apylinkių sodybų gyventojus. „Pyniavos“ dalyviai svečiavosi pas Turki kaimo sodybos šeimininkus. Čia ansambliečiai šokdino šeimininkus, dainavo pačias gražiausias dainas, o pastarieji, atsidėkodami, ne tik vaišino tradiciniais patiekalais, bet ir suteikė galimybę smagiai pasisupti supynėmis, kuriose sutilpo visas kolektyvas. Po visų linksmybių šioje sodyboje, ansamblio nariai drauge su kitais svečių kolektyvais šoko ir dainavo šalia kaimo kultūros namų.

Vakarop ansambliečiai kartu su kitais kolektyvais, dalyvavusiais festivalyje, sugužėjo į Livani miesto kultūros centrą ir žiūrovus bei festivalio dalyvius dar kartą supažindino su lietuvių Užgavėnių kaukių įvairove, dainomis bei šokiais.

Folkloro ansamblio „Pyniava“ inform.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia