Dalį mokyklų neišvengiamai palies pertvarkos

    1338
    0

    namai 2002

    Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius rajono visuomenei, pedagogams, politikams pristatė savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų plano pakeitimus. Meno mokyklos salėje susirinkusiems buvo pristatyti darbo grupės pasiūlymai, kaip pertvarkyti mokyklas ir darželius 2014-2015 metais.

    Aptardama padėtį rajono ugdymo įstaigų tinkle darbo grupė atkreipė dėmesį į mokyklas, kurias reikia reorganizuoti. Pirmiausia atkreiptas dėmesys į kaimo vidurines mokyklas. Dokumentai numato, kad kaimo vidurinė mokykla gali pretenduoti tapti gimnazija, jeigu ji yra vienintelė vidurinio ugdymo programą vykdanti mokykla gyvenvietėje, joje yra ne mažiau kaip po vieną vienuoliktąją ir dvyliktąją klasę ir klasės mokinių skaičiaus vidurkis yra ne mažesnis kaip 15.

    Rajono kaimuose šiuo metu veikia trys kaimo vidurinės mokyklos: Taujėnuose, Želvoje ir Vepriuose. Siesikų vidurinė mokykla jau nuo 2013 metų birželio mėnesio – gimnazija.

    Remiantis dokumentais atsirado galimybė siekti, kad Taujėnų bei Želvos vidurinės mokyklos taptų gimnazijomis. Kadangi mokinių pakanka darbo grupė siūlo, kad nuo 2014 metų rugsėjo 1 dienos Taujėnų ir Želvos vidurinės mokyklos taptų gimnazijomis.

    Veprių vidurinės mokyklos mokinių skaičius neatitinka reikalavimų. Šiais mokslo metais čia mokosi 14 dešimtokų ir tik 9 jų planuoja ir toliau mokytis Veprių vidurinės mokyklos 11 klasėje. Todėl darbo grupė siūlo, kad Veprių vidurinė mokykla iki 2015 metų rugsėjo 1 dienos iš vidurinės taptų pagrindine.

    Deltuvos pagrindinės mokyklos Jakutiškių pradinio ugdymo skyriuje šiais mokslo metais mokosi 9 vaikai. Čia dirba 2 mokytojai. Išlaikyti šiam skyriui per metus reikia 73 639 litų arba vienam vaikui išlaikyti reikia septynių su puse tūkstančių litų. Pagal esamą mokinių skaičių lėšų gaunama mažiau. Todėl susidaro beveik 23 tūkstančių litų lėšų trūkumas. Skyriaus pastatas taip pat apverktinoje būklėje. Čia klasių ir valgyklos grindys pažeistos puvinio, krosnys sutrūkinėjusios, jas reikia perstatyti , sienose spalių užpildas išretėjęs, sukritęs, šiferinė stogo danga sutrūkinėjusi.

    Todėl darbo grupė siūlo nuo 2014 metų rugsėjo 1 dienos nutraukti mokslus Deltuvos pagrindinės mokyklos Jakutiškių pradinio ugdymo skyriuje. Kaip vieną argumentų, darbo grupė pateikia skaičius, kad Deltuvos pagrindinei mokyklai 2014 metams trūksta keturių tūkstančių litų. Uždarius Jakutiškių pradinio ugdymo skyrių Deltuvos pagrindinėje mokykloje mokinio krepšelio lėšų netrūks, mokiniai mokysis nejungtiniuose komplektuose.

    Nors Pašilės pagrindinėje mokykloje 2014 metais mokosi virš 100 mokinių, nemažiau jų bus ir ateityje, tačiau pasikeitus įstatymams, mokyklai trūksta per 270 tūkstančių litų mokinio krepšelio lėšų. Tačiau vietoj 10 klasių mokykloje palikus tik 8, būtų taupoma daugiau kaip 70 tūkstančių mokinio krepšelio lėšų. Todėl darbo grupė siūlo nuo 2014 metų rugsėjo 1 dienos mokykloje nekomplektuoti 9 klasės ir nuo 2015 metų rugsėjo 1 dienos pakeisti  Pašilės pagrindinės mokyklos tipą į progimnazijos tipą.

    2014 metais 76,5 tūkstančių litų trūksta ir Želvos vidurinės mokyklos Žemaitkiemio progimnazijos skyriui. Tačiau darbo grupė siūlo leisti 2014-2015 mokslo metais 7 aštuntokams  baigti mokslą  progimnazijos skyriuje. Tik po to svarstyti skyriaus likimą.

    Įgyvendinus visus darbo grupės pasiūlytus mokyklų tinklo pertvarkos pakeitimus susitaupytų dalis lėšų. Tada nereiktų skirti apie 100 tūkstančių litų mokinio krepšelio lėšų trūkumams padengti iš savivaldybės paskirstomos mokinio krepšelio lėšų dalies.

    Kadangi planas sudarytas 2012-2015 metams, darbo grupė konstatavo, kad tai kas buvo numatyta plane jau įvykdyta. Nuo 2013 metų birželio Siesikų vidurinė mokykla tapo gimnazija. Nuo rudens nebevyksta mokslai Taujėnų vidurinės mokyklos Užugirio Antano Smetonos  pradinio ugdymo skyriuje ir Jaunimo mokykloje. Pastaroji prijungta prie Užupio pagrindinės mokyklos. Šios mokyklos struktūroje yra jaunimo klasės.

    Taip pat vykdomas mokytojų kvalifikacijų atnaujinimo ir įdarbinimo planas – dalis pedagogų dalyvauja perkvalifikavimo studijose, kaupiama informacija apie pedagogų poreikį bei pedagogus, ieškančius darbo. 7 pensijinio amžiaus mokytojai baigė pedagoginę karjerą. 6 reorganizuotos Jaunimo mokyklos mokytojai buvo įdarbinti kitose rajono mokyklose. Įgyvendinant projektą „Lyderio laikas 2“ mokosi 19  pedagogų.

    Vykdomas mokinių vežiojimo užtikrinimo planas. Į mokyklas ir atgal pavežama 1130 mokinių, iš jų 433 maršrutiniais Ukmergės UAB „Autobusų parkas“ autobusais, 606 – mokykliniais, 91- kitais būdais. Mokyklose yra 19 autobusų, iš kurių geltonųjų 15. Konstatuojama, kad pavežami visi mokiniai, gyvenantys toliau kaip 3 km nuo mokyklos.   

    Darbo grupės tvirtinimu, bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos tikslai ir uždaviniai pagal rodiklius įgyvendinti 88,34 procentais. Darbo grupės siūlytiems plano pakeitimams dar turės pritarti rajono taryba. Tačiau plano pristatyme nesimatė nė vieno tarybos nario.

    Arvydas Pėšina

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia