„Bičiuliai“ sveikina vasarą !

  1589
  0

  Kaip greitai bėga laikas! Atrodo, taip neseniai 2016 m. rugsėjo 12 dieną startavo prevencinė programa „Bičiuliai“. Programos iniciatorės ir steigėjos, Jono Basanavičiaus gimnazijos psichologė Edita Usonienė ir Dukstynos pagrindinės mokyklos psichologė Indrė Gumbaragienė, kurdamos neformaliojo ugdymo programą, išsikėlė tikslą – suburti iniciatyvių, aktyvių, norinčių bendrauti jaunuolių (nuo 12 iki 18 metų) grupę, kuri vykdys bendrą prevencinę veiklą. Programoje dalyvavo 15 Jono Basanavičiaus gimnazijos ir 20 Dukstynos pagrindinės mokyklos mokinių. Užsiėmimų metu minėjome Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, tolerancijos dieną, vykdėme „Gerumo akciją“, mokėmės spręsti konfliktus, kvietėme nustoti tyčiotis, bei išmokti susidraugauti ir palaikyti draugiškus santykius, diskutavome priklausomybių profilaktikos temomis, kūrėme savo įvaizdį.

  Lietuvių patarlė byloja: pagal rūbą sutinka, pagal protą palydi. Ir iš tiesų, moksliškai yra įrodyta, jog pirmąkart matydami žmogų, pirmiausia mes susikoncentruojame į tai, kaip jis ar ji atrodo, ką sako, kaip veikia. Svarbu, ne tik matyti kitą žmogų, bet ir mokėti, žinoti kaip pristatyti save, kaip sukurti savo įvaizdį. Ne veltui, į savo paskutinį užsiėmimą „Bičiuliai“ rinkosi sveikatingumo studijoje „Balansas“. Kvalifikuota sveikatingumo instruktorė Svetlana Markevičienė pasakojo mokiniams apie išvaizdos stereotipus, jų poveikį žmogui. Žiūrėjome filmus, kurie vaizdžiai atskleidė opią problemą. Mokiniai noriai diskutavo, ieškojo galimybių, kurios padėtų kurti sveiką, stereotipų neiškraipytą įvaizdį.

  Besibaigiantys mokslo metai, nusineša, pasveria ir vertina atliktus darbus, patirtas emocijas, įgytas patirtis ir gebėjimus. Bičiuliai sveikina vasarą, o psichologių Indrės Gumbaragienės ir Editos Usonienės bendruose pokalbiuose, jau gimsta naujos idėjos ir planai kitų metų „Bičiulių“ veikloms.

  Indrė Gumbaragienė

   

  Nuotraukos iš asmeninio Dukstynos pagrindinės mokyklos archyvo

  Atsakyti:

  Prašome įrašyti komentarą
  Prašome įvesti vardą čia