Pradinis Verslas Ukmergės verslas Atvirų durų diena įmonėje – gera proga joje apsilankyti visiems norintiems

Atvirų durų diena įmonėje – gera proga joje apsilankyti visiems norintiems

5519
0

img_20161019_120059Norvegų įmonės „Stafa Industrier“ Ukmergėje valdoma bendrovė „Ukmergės pramonės parkas“ šiais metais net du kartus surengė Atvirų durų dienas ir taip sudarė galimybę visuomenei savo akimis pamatyti, kuo gyvena čia, po vienu stogu, įsikūrusios net 6 sėkmingai dirbančios įmonės.

Sulaukė daugiau nei 150 lankytojų

Atvirų durų dienos ekskursijose dalyvavo daugiau nei 150 lankytojų, kurie dėkojo už unikalią galimybę apsilankyti šiame ne tik visoje šalyje, bet ir užsienyje žinomame pramonės parke.

Daugiau nei valandą trukusios ekskursijos metu, į nedideles grupes suskirstyti įvairaus amžiaus ukmergiškiai apžiūrėjo apie 22 000 kvadratinių metrų teritorijoje esančias biuro ir gamybines patalpas. Su gamybinėmis įmonėmis Stansefabrikken“, „Stansefabrikken Automotive“ ir „Swix Sport Baltic“ svečiai susipažino iš arti, o apie kitų – „Tazaurus konsultacijos“, „Hoerbiger Vienybė“ ir „Ukmergės pramonės parkas“ įmonių veiklą trumpai buvo papasakota.

„Stengiamės būti atviri visuomenei, visus norinčius kviečiame iš arčiau susipažinti su „Ukmergės pramonės parku“ ir jame įsikūrusiomis įmonėmis. Džiaugiamės, kad parke esančios gamybinės įmonės „Stansefabrikken“, „Stansefabrikken Automotive“ ir „Swix Sport Baltic“ palaiko šią idėją ir geranoriškai prisideda prie jos įgyvendinimo, sudarydamos sąlygas gyvai pamatyti įvairius gamybinius procesus bei turimas modernias technologijas“, – sakė įmonės „Stafa Industrier“ vadovas Jon R. Westby.

Pradžia – nuo „Šeimos dienos“

Bendrovės „Ukmergės pramonės parkas“ administracijos direktorės Tatjanos Ivanauskienės teigimu, Ukmergėje ir kituose šalies miestuose įsikūrusios organizacijos dažnai išreiškia norą apsilankyti „Ukmergės pramonės parko“ teritorijoje veikiančiose įmonėse. Lankytojų jos sulaukdavo iš vaikų darželių, bendrojo lavinimo ir aukštųjų mokyklų, kitų įmonių.

Kažką panašaus į Atvirų durų dieną pramonės parkas pirmą kartą surengė 2015 metais. Renginys, kuriame dalyvavo parke įsikūrusių įmonių darbuotojai ir jų šeimos nariai, vadinosi „Šeimos diena“. Susirinkusiųjų gausa – sulaukta per 40 dalyvių, paskatino įmonės vadovus ne tik pakartoti tokį renginį dar kartą ir kitais metais, bet ir tikslingai čia pakviesti visus norinčius bei surengti jiems ekskursijas po visas pramonės parko įmones.

Taip 2016 metų birželio mėnesį šioje bendrovėje startavo Atvirų durų diena, buvo nuspręsta išplėsti ir galimų lankytojų sąrašą. Plakatai-skelbimai, kviečiantys apsilankyti Atvirų durų dienos ekskursijose po pramonės parką, buvo išplatinti Ukmergės mieste bei socialiniame tinkle „Facebook“, o atskiras toks kvietimas buvo išsiųstas ir Ukmergės darbo biržą.

„Tąkart sulaukėme daugiau nei 70 lankytojų. Vien tik iš Ukmergės darbo biržos buvo surinktos net dvi grupės norinčiųjų dalyvauti Atvirų durų dienoje. Įkvėpti sėkmingo starto, šį renginį pakartojome ir spalio mėnesį. Šį kartą į svečius pakvietėme miesto Jono Basanavičiaus ir Antano Smetonos gimnazijų moksleivius ir mokytojus. Atvyko per 60 žmonių“, – pasakojo bendrovės „Ukmergės pramonės parkas“ projektų koordinatorė Aušrinė Stočkutė.

Ekskursijas veda įmonių atstovai

Kiekvienas Atvirų durų dienos renginys prasidėdavo „Ukmergės pramonės parke“ esančiame vestibiulyje. Čia visi susirinkusieji pirmiausia susipažindavo su ekskursijos maršrutu, saugaus eismo taisyklėmis ir ekskursijų vadovais – įmonių atstovais.

Po bendrovę „Stansefabrikken“ lankytojos vedžiojo cecho vadovas Virgilijus Linas Vilimas ir vyriausias pardavimų inžinierius Vitalijus Odinokovas, po „Stansefabrikken Automotive“ – buvęs gamybos vadovas Elvis Pruckus, pamainos meistrė Daiva Račickienė, LEAN gamybos inžinierė Justina Dirsienė ir kokybės vadovas Žydrūnas Vagnorius, po „Swix Sport Baltic“ – sandėlininkas Povilas Kimša ir gamybos planavimo vadovė Aušra Latvaitienė, o „Ukmergės pramonės parką“ pristatė T. Ivanauskienė ir A. Stočkutė.

Ekskursijų metu jų dalyviams parodomi visi gamybiniai procesai, pristatomi įrenginiai, laboratorijos, ekskursijų vadovai aiškiai papasakoja apie gaminamą produkciją, jos paskirtį, o norintiems, jei tik yra galimybė, leidžia kiekvieną gaminį ir paliesti, „pačiupinėti“.,

„Atvirų durų dienos lankytojai nuoširdžiai domisi tuo, ką mato ir dažnai užduoda klausimus. Jiems įdomu, parodyto gaminio panaudojimo paskirtis, laikas, per kurį gaminys ar atskira jo detalė yra pagaminami, taip pat klausia, kur galima jų įsigyti. Pastebėjome, jog vyresnius žmones labiau domina įvairūs presai, jų naudojimo galimybės, technikos naujovės, o jaunosios kartos atstovus – inžinieriai bei jų atliekami darbai. Moksleiviai dažnai klausia, kokius mokslus reikia baigti, norint tapti inžinieriumi“, – sakė T.Ivanauskienė.

Pasak jos, po tokių ekskursijų kaskart atsiranda norinčiųjų įsidarbinti pramonės parke bei jame esančiose įmonėje.

„Aišku, tai mus džiugina, tačiau tai nėra pagrindinis Atvirų durų dienos tikslas. Tikimės, kad šis renginys taps gražia kasmetine tradicija, kuri gyvuos ir ateityje tam, kad visuomenė galėtų kuo daugiau sužinoti apie mūsų įmonių veiklą bei objektyviai ją vertinti“, – teigė bendrovės „Ukmergės pramonės parkas“ administracijos direktorė.

Bendrovės „Ukmergės pramonės parkas“ informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia