Pradinis Verslas Ukmergės verslas Atidaryta nauja autobusų stotis

Atidaryta nauja autobusų stotis

5003
8

Liepos vidurys Ukmergėje pažymėtas svarbiu įvykiu – atidaryta nauja Autobusų stotis. Viena moderniausių ir gražiausių autobusų stočių šalyje nuo šeštadienio tapo miesto vartais svečiams ir iš kelionių grįžtantiems ukmergiškiams.

Į autobusų stoties atidarymo iškilmes atvyko rajono vadovai, rajono tarybos nariai, autobusų parko darbuotojai, svečiai iš nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“, kitų rajonų autobusų stočių vadovai. Rajono meras Rolandas Janickas, sveikindamas susirinkusius naujos stoties atidarymo proga, paminėjo, kad iki „šios dienos nueitas beveik 3 metų ilgio kelias. Tai pavyzdys mūsų visų bendro darbo“. UAB „Ukmergės autobusų parkas“ direktorius Alfonsas Prabišas padėkojo visiems prisidėjusiems prie naujos stoties statybos. Taip pat autobusų stoties kolektyvui, kuriam sąlygos paskutiniais metais, kol vyko naujos stoties statybos, buvo sunkios – tiek dispečeriams, tiek besiilsintiems vairuotojams teko glaustis laikinuose konteineriuose.

Atidarius naują autobusų stotį buvo pasodinti du ąžuoliukai. Pasak renginio vedėjos, Kultūros centro direktorės Rasos Graužinienės, tikimasi, kad ąžuoliukams užaugus iš jų lapų nupintais vainikais bus pagerbiami geriausi vairuotojai.

Po autobusų stoties pašventinimo susirinkusieji apžiūrėjo naujos stoties patalpas. Atėjusius į stotį pasitinka aštuoni peronai, kurių vienas skirtas atvykstantiems autobusams, o kiti pažymėti išvykimo kryptimis.

Keleiviams informacija teikiama monitoriuose, kuriuose – esamas laikas ir būsimi maršrutai bei autobusų išvykimo laikai. Kol keleiviai įpras, informacija apie maršrutus ir laikus pateikiama atspausdinta ir ant kolonų pritvirtintuose lapeliuose.

Naujame pastate – laukiamasis, kuriame stovi kavos aparatas, bagažo saugojimo patalpa, dispečerinė, direktoriaus kabinetas, vairuotojų patalpos. Keleivių patogumui veikia tualetai, o neįgaliųjų tualete įrengtas mamos ir vaiko kampelis.

Rangovai, UAB „Versina“ iš Telšių, statybą pradėjo 2016 metų rugpjūtį. Naujosios stoties dviejų aukštų pastatas, kurio išorėje stiklas ir klinkeris, užima 420 kvadratinių metrų. Naujasis stoties pastatas kainavo daugiau kaip 800 tūkst. eurų, dar apie 10 tūkst. eurų prireikė asfaltavimo bei kitiems nenumatytiems papildomiems darbams.

Pirmieji autobusai Ukmergėje pasirodė dar tarpukaryje. Istoriniuose dokumentuose užfiksuota, kad 1934 metais autobusai iš Kauno į Ukmergę išvykdavo kasdien 8.00, 9.30, 12.00, 14.00, 19.30 val. Iš Ukmergės į Kauną – 6.00, 11.00, 13.00, 16.00, 19.00. Bilietas tuomet kainavo 5,50 Lt, 10 kg bagažo – 0,70 Lt. Kartą per dieną – 6.00 val. autobusas iš Ukmergės vykdavo į Kovarską (18.00 val., kaina – 1,90 Lt, bagažas ) 0,20 Lt, grįžimas – 6.00 val.

Po karo transporto įmonėje, kuriai tuo metu priklausė ir autobusai, buvo keli sunkvežimiai ir maži autobusiukai. 1970 metais įmonėje dirbo 890 žmonių, iš kurių 545 vairuotojai. Jie vairavo 416 sunkvežimius, 62 autobusus ir 17 lengvųjų automobilių. 1992 metais buvo įkurtas Ukmergės valstybinis autobusų parkas, o 1995 metais jis tapo UAB „Ukmergės autobusų parkas“ priklausančia savivaldybei. Dabar įmonėje dirba daugiau kaip 60 darbuotojų.

Arvydas Pėšina

Kokia buvo stotis prieš atnaujinimą:

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia