Pradinis Lietuvos naujienos APVA: kvietimo įsirengti saulės elektrines lėšos išnaudotos tą pačią dieną

APVA: kvietimo įsirengti saulės elektrines lėšos išnaudotos tą pačią dieną

307
0

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) antradienį per vieną dieną gavusi paraiškų visai kvietimui skirtai 12 mln. eurų sumai kvietimą sustabdė.

Gyventojai, pagal šį kvietimą teikdami paraišką, turėjo atsižvelgti į tai, ar įsirengiama nauja saulės elektrinė, ar tik didinama esamos elektrinės galia.

Taip pat kvietimo pasirinkimas priklausė nuo to, kuriame regione yra jo nuosavybės teise valdomas elektros vartojimo objektas – Sostinės regione (Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus rajonų bei Vilniaus miesto savivaldybėse) ar Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionų (Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių) savivaldybėse.

Remiantis šio kvietimo statistika, iš planuojančių naujai įsirengti saulės elektrines namų ūkiuose Sostinės regione gautos 974 paraiškos už 2,85 mln. eurų, o iš norinčių padidinti jau esamos elektrinės galią gyventojų šiame regione – gauta 116 paraiškų už 150 tūkst. eurų.

Iš planuojančių naujai įsirengti saulės elektrines namų ūkiuose Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione gauta 2925 paraiškų už 8,55 mln. eurų., o iš norinčių padidinti jau esamos elektrinės galią gyventojų šiame regione – gautos 343 paraiškos už 450 tūkst. eurų.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia