Pradinis Gyvenimas Receptai 5 idėjos, ką skanaus iš kūčiukų pasigaminti dar prieš šventes

5 idėjos, ką skanaus iš kūčiukų pasigaminti dar prieš šventes

620
0

Kūčiukai yra neabejotina Kūčių stalo pažiba, tad pasirūpinti, kad jie būtų patys skaniausi – atsakinga užduotis. Jai pirkėjai jau intensyviai ruošiasi, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Kūčiukai pradedami pirkti dar lapkritį, pirkėjai iš anksto bando įvairias jų rūšis. O įsigytus tuomet galima panaudoti ir netradiciškai – lengvai paruošiamiems ir nebrangiems desertams.

Išsiilgti kūčiukai graibstomi dar rudenį – jau nupirkta 10 tonų

„Žiemos šventėms lietuviai pradeda ruoštis gerokai iš anksto, tą rodo dar lapkritį stipriai išaugusi kalėdinių prekių paklausa. Palengva rūpinantis šventėmis yra paprasčiau suplanuoti savo išlaidas ir sutaupyti pasinaudojant įvairiais pasiūlymais. Be to, galima ir neskubant „pasirepetuoti“ šventinius valgius – išsirinkti skaniausią silkę, išbandyti kelis sausainių receptus ir, žinoma, atrasti labiausiai patinkančius kūčiukus“, – sako V. Budrienė.

Pasak jos, jau ne vienerius metus kūčiukai į pirkinių krepšelius nugula vos jiems pasirodžius prekyboje, dar rudenį. Šiemet dar net nesulaukus gruodžio jų parduota apie 10 tonų. Tai rodo, kad pirkėjai jų būna išsiilgę ir mielai skanauja nelaukdami švenčių. Žinoma, labiausiai graibstomi jie būna paskutinę iki Kūčių likusią savaitę.

Kūčiukai – vienas iš produktų, kurį rinkdamiesi lietuviai yra visiškai ištikimi tradicijoms, sako V. Budrienė. Svarbiausia, kad būtų juose aguonų, o tuomet kiekvienas renkasi pagal savo skonį: vieniems labiau patinka minkšti, kiti ieško traškesnių ar visai mažyčių, pagardintų papildomais skoniais, tokiais kaip kanapių sėklos.

5 būdai panaudoti kūčiukus

Tik ribotą laiką, šaltuoju sezonu, parduotuvėse esantys kūčiukai dažno yra pamėgti kaip paprastas užkandis prie kavos ar arbatos. Jie taip pat visai nesunkiai gali virsti kiek įmantresniu desertu. „Iki“ konditeris Thierry Lauvray dalijasi 5 idėjomis, ką skanaus galima pasigaminti iš kūčiukų.

Dėkite į tinginį. Kūčiukai kuo puikiausiai pakeis sausainius bet kuriame tinginio recepte. Juos tiesiog pasmulkinkite ir tokia pat proporcija naudokite vietoj įprastų sausainių. Beje, aguoniniai skanėstai skaniai derės baltajame tinginyje. Jis gaminamas iš kondensuoto pieno, sviesto, baltojo šokolado, jį taip pat skanu pagardinti smulkintais riešutais ar uogomis.

Pasigaminkite pyrago pagrindą. Kūčiukai bus skanus priedas prie bet kokio pyrago ar naminio batonėlio. Viskas, ką reikia padaryti, tai sumesti juos (geriausia – kietesnius) į virtuvinį kombainą ir trinti, kol jie taps smulkiais trupiniais. Paprastai pyragui, pavyzdžiui, sūrio, reikia 180–200 g trupinių ir apie 3–4 šaukštų ištirpinto sviesto. Smulkintus kūčiukus sumaišykite su sviestu (jeigu mėgstate saldžiau, įdėkite ir šiek tiek cukraus) ir mišinį įspauskite į kepimo formą. Kepkite orkaitėje, kol plutelė taps aukso spalvos ir traški. Atvėsusį pagrindą užpildykite mėgstamu įdaru.

Naudokite kaip pagardą pieno kokteiliui ar ledams. Žiema – ne ledų sezonas, tačiau prie židinio jais pasimėgauti gali tapti jaukia tradicija. Kūčiukai bus įdomesnis priedas dubenėlyje su mėgstamais ledais. Kartu galite dėti ir šviežių ar konservuotų vaisių, šokolado gabalėlių, karamelės. Kūčiukų galite įdėti ir į ruošiamą pieno kokteilį – šie jį sutirštins ir suteiks aguonų skonio.

Sluoksniuokite su jogurtu ir uogomis. Ypač paprastas, lengvas ir gaivus desertas – stikliniuose indeliuose gražiai sluoksniais sudėlioti kūčiukai, jogurtas (norint pasilepinti, galima naudoti ir plaktą grietinėlę) ir mėgstamos uogos ar uogienė. O jeigu dar turite po ranka kelis mėtos lapelius papuošimui – bus ir skanu, ir efektinga.

Pasigaminkite duonos pudingą. Iš kūčiukų taip pat galima pagaminti gardų ir jaukų duonos pudingą. Patrupinkite kūčiukus ir sumaišykite juos su kiaušiniais, pienu, cukrumi ir prieskoniais, pavyzdžiui, cinamonu ar muskato riešutu. Supilkite mišinį į kepimo indą ir kepkite orkaitėje, kol jis taps auksinės spalvos ir traškus. Patiekite šiltą su plakta grietinėle arba ledais.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia