Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga 4 didžiausi su svetainės saugumu susiję mitai

4 didžiausi su svetainės saugumu susiję mitai

742
0
saugumas

Yra daug priežasčių, kodėl interneto svetainės saugumas toks svarbus. Esant vienokioms ar kitokioms jo spragoms, gali nukentėti ne tik svetainių savininkai, bet ir jų klientai, kurie dažniausiai būtent ir tampa nusikaltėlių taikiniu. Nepaisant augančio kibernetinių atakų skaičiaus, svetainės saugumas dažnai vis dar yra nuvertinimas. Nemažai įtakos tam turi įvairūs mitai. Taigi aptarkime juos plačiau.

1. Mažam verslui negresia kibernetinių atakų pavojus

Paplitusi nuomonė, kad programišiams neįdomios mažos svetainės ar maži verslai. Manoma, kad dėl to į jų saugumą nebūtina tiek daug investuoti. Tačiau tiesa yra ta, jog nusikaltėliams dažniausiai nerūpi, kokio dydžio yra verslas. Į svetainę jie gali laužtis dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, siekdami pakenkti įmonės reputacijai, gauti prieigą prie serverio ir naudoti jį savo tikslams, pasitelkti svetainę kaip platformą kitoms sistemoms užkrėsti. Daugelį pradinių bandymų įsilaužti atlieka robotai, o ne žmonės, ieškantys silpnų svetainės vietų, kitaip pažeidžiamumų. O šiuos aptikus, stengiamasi juos kuo greičiau išnaudoti.

2. SSL sertifikatas užtikrina visišką svetainės saugumą

SSL sertifikatas yra elektroninis dokumentas, kuris įdiegiamas į serverį. Jis užšifruoja visą lankytojo į svetainę suvedamą informaciją ir tokiu būdu neleidžia jos nuskaityti trečiosioms šalims. Tačiau SSL sertifikatas neapsaugo jūsų svetainės ir nepašalina joje esančių pažeidžiamumų. Siekiant apsisaugoti nuo programišių, naudinga įsigyti specialų saugumo įrankį. Jis fiksuoja visus jūsų svetainėje atliekamus įtartinus veiksmus, nustato saugumo spragas ir kitas rizikas.

Ne ką mažiau dėmesio šiuo atveju reikėtų skirti ir hostingo pasirinkimui. Prastas šios paslaugos teikėjas gali netinkamai arba visiškai nesirūpinti serveriais ir klientų svetainėmis, kas atitinkamai lemia didesnį jų pažeidžiamumą. Patikima hostingo įmonė, kurios paslaugas galite užsisakyti čia, savo serveriuose yra įdiegusi antivirusinę programinę įrangą. Ji periodiškai skenuoja duomenis, nustato žalingus failus ir padeda išvengti jų keliamo pavojaus.

3. Nebūtina atnaujinti PHP, jei svetainė veikia gerai

Pirmiausia priminsime, kad PHP yra programavimo kalba, skirta interneto puslapių kūrimui. Net jei atrodo, kad svetainė veikia gerai, jei joje neveikia palaikomas ir saugus kodas, išauga rizika, jog tapsite programišių aukomis. Be to, naudojant neatnaujintą PHP versiją, svetainė gali pradėti mesti klaidas arba visiškai nustoti veikti. Laiku atliktas naujinimas padeda išvengti tokių nemalonumų.

4. Hostingo įmonė yra atsakinga už svetainės saugumą

Iš tiesų už savo svetainės saugumą esate atsakingi jūs patys. Hostingo įmonė jums gali tik padėti. Pagrindinės jos atsakomybės yra užtikrinti serverio, kuriame talpinama svetainė, saugumą, suteikti atsargines kopijas. Visi kiti veiksmai, tokie kaip programinės įrangos atnaujinimas, SSL sertifikato naudojimas, stiprių slaptažodžių pasirinkimas ir panašiai, yra jūsų pačių rankose.

Tegul šie mitai netampa priežastimi tinkamai nepasirūpinti savo svetainės saugumu. Pažvelkite į tai atsakingai ir užkirskite kelią bet kokioms grėsmėms.

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia