Pradinis Kultūra Renginiai „Žemyna“ dainomis pasitinka  vasarą…

„Žemyna“ dainomis pasitinka  vasarą…

484
0

      Ukmergės kultūros centro moterų choras „Žemyna“ kartu su vadove Neringa Valinskiene  vasarą pasitiko skambiomis dainomis.

         Choras ne tik džiaugsmingai su kitais kolektyvais dalyvavo Ukmergės miesto Dainų šventėje „Mus jungiantys tiltai…“, bet ir neseniai grįžo iš Kaišiadoryse, šių metų Lietuvos kultūros sostinėje, pirmąkart organizuoto Tarptautinio chorų festivalio „Skambėkit, Kaišiadorys!“

         Šis Tarptautinis chorų festivalis skirtas Lietuvos dainų švenčių tradicijos šimtmečio paminėjimo šventei „Kad giria žaliuotų“, kuriame ir buvo atliekama šios šventės programa.

         Renginys vyko Kaišiadorių miesto Miško parko estradoje, kur klausytojus jungtinėmis dainomis džiugino net 55 drauge dainuojantys užsienio ir lietuvių chorai, vokaliniai ansambliai, o šokių sūkuryje smagiai sukosi tautinių kolektyvų poros.

         Festivalis prasidėjo senovinių mašinų, kuriomis buvo iškilmingai vežami chorų dirigentai, paradu bei šventine dalyvių eisena.

         Estradoje suėjęs gausus daininkų būrys drauge su žinomu, garsiu Lietuvoje ir užsienyje operos solistu tenoru Merūnu Vitulskiu sudainavo net 14 dainų.

         Jungtiniam chorui, be kitų vadovų, dirigavo ir Ukmergės moterų choro „Žemyna“ vadovė N. Valinskienė kompozitoriaus L. Vilkončiaus dainą pagal J. Marcinkevičiaus eiles „Dėl tos dainos“.

         Šventė pasibaigė kolektyvų vadovų pagerbimu ąžuolų vainikais ir kartu sudainuota skambia V. Kernagio „Mūsų dienos kaip šventė“ daina.

          Šis Tarptautinis Kaišiadoryse  vykęs chorų festivalis –  puiki įžanga į Šimtmečio Dainų šventę  „Kad giria žaliuotų“, kuri vyks liepos 6-ąją  Vilniuje.

Giedrės Streikauskaitės ir Lino Žemgulio nuotraukos

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia